eReport.sk
Roman Mikulec, foto: tasr

VIDEO Fico nazval Mikulca klamárom, ukázal ďalšie dokumenty: On si myslí, že to upratal!

Vytiahol ďalšie tromfy proti ministrovi vnútra. Šéf Smeru Robert Fico vyrukoval s dokumentami, ktoré majú dokazovať jeho minulotýždňové obvinenia proti Romanovi Mikulcovi. Potvrdzovať majú korupčné správanie ministra OĽANO v časoch, keď bol vo vedení Vojenskej spravodajskej služby (VSS). Podľa Fica vtedy dohadzoval lukratívne kšefty svojej rodine.

Líder Smeru pred týždňom obvinil Mikulca, že ako riaditeľ mal v roku 2012 ako riaditeľ VSS skartovať úradný dokument, aby zakryl zmluvy uzavreté medzi vojenským spravodajstvom a jeho rodinou. Pri výbere víťaza zákazky na stráženie budov uprednostnil spoločnosť Aegis Eu v ktorej bol výkonným riaditeľom jeho brat Ján Mikulec. Firma tak získala kontrakt v hodnote približne 150-tisíc eur.

Minister vnútra Roman Mikulec reagoval, že vyjadrenia Roberta Fica sú klamstvá. Zároveň poprel, že by jeho brat pôsobil vo firme v čase, keď mala Vojenskej spravodajskej službe poskytovať strážne služby.

Mal dostatok odvahy a drzosti

Šéf Smeru odvetil, že Mikulec je ten, čo klamal v priamom prenose a na tlačovej konferencii predložil tri nové dôkazy. Tie majú potvrdiť, že ministrov brat v tom čase vo firme pôsobil. „On hovorí, že klamem lebo si myslí, že to upratali,“ začal Fico s tým, že úradný záznam z decembra 2012 z ktorého čerpal informácie nikto nespochybnil.

„Predkladám vám dnes tri veci, sú to fotografie z webstránky a facebookovej stránky spoločnosti Aegis, kde pokiaľ ide o facebookovú stránku jednoznačne je napísané, že kontaktná osoba je výkonný riaditeľ Ján Mikulec, je tu telefónne číslo. My sme na to číslo dnes zavolali. Ozval sa Mikulec. Ďalej predkladáme fotografiu z oficiálnej webovej stránky, kde už je priamo napísané meno výkonného riaditeľa Ján Mikulec. Aby niekto nepovedal, že sme si to tu vymysleli, tak predkladáme z jednej firmy, ktorá si robí náhodné fotografie web stránok iných organizácií a našli sme si o Aegis informácie z roku 2013, kde sa opäť jednoznačne objavuje výkonný riaditeľ a telefón na pána Mikulca,“ uviedol R. Fico.

Dokumenty, ktoré majú dokazovať, že Mikulek klamal

Galéria – Foto: smer-sd

„Napriek tomu mal dostatok odvahy a drzosti tento náš obrovský spravodajca pán Mikulec tváriť sa, že neexistuje žiadna digitálna stopa a neexistuje, aby niekto potvrdil, že jeho brat v tejto spoločnosti pracoval, tak musím povedať, že je to veľmi slabý spravodajský pracovník,“ neodpustil si štipľavú poznámku opozičník.

Fico predložil screenshoty a fotografie z facebookovej stránky aj webstránky spoločnosti Aegis EU. „Oni si mysleli, že to upratali, ale zabudli na to, že to niekto nafotil už v roku 2013 kde jednoznačne pokiaľ ide o webovú stránku Aegis je napísané, že kontaktná osoba je výkonný riaditeľ a je tu telefónne číslo,“ vyhlásil Fico z tým, že ho nebude čítať, aby tam nevolali ľudia.

Tipnite si, kto sa ozval..

Čo sme dnes urobili? My sme tam zavolali na to číslo. Tipnite si, kto sa ozval, že Mikulec prosím,“ opísal výsledky svojho pátrania predseda smerákov. „Ďalej predkladáme screenshot alebo fotografiu z oficiálnej webovej stránky spoločnosti Aegis EU kde už je priamo napísaný nielen ten telefón ale aj meno výkonného riaditeľa Ján Mikulec,“ triumfálne doplnil Fico.

Zdôraznil, že meno a telefón brata ministra vnútra našli aj na portále webarchiv.org pričom ide o informácie zo stránky spoločnosti Aegis z roku 2013. „Toto dokazuje, že Mikulec ako riaditeľ vojenského spravodajstva definitívne dohodil zákazku firme, kde mal významné postavenie jeho brat Ján Mikulec. Na oficiálnych dokumentoch spoločnosti vystupuje ako výkonný riaditeľ,“ skonštatoval.


Na záver pustil do éteru ďalšie vážne obvinenie voči Mikulcovi. Ako šéf VSS mal žiadať od svojho podriadeného plukovníka Malčeka, aby vybavil províziu v súťaži o zhotoviteľa rekonštrukcie objektov vojenského spravodajstva v Trenčíne. Malček mal od víťaznej spoločnosti zabezpečiť 10 až 15-tisíc eur.

„Plukovník Malček to odmietol s tým, že mu zabezpečí kontakt s konateľom a nech si sám Mikulec túto províziu od neho vypýta. Takéto riešenie Mikulec odmietol,“ čítal Fico z dokumentu na ktorý sa celý čas odkazoval.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico nazval Mikulca klamárom, ukázal ďalšie dokumenty: On si myslí, že to upratal!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti