eReport.sk
Roman Mikulec, foto: tasr

VIDEO Skartovač Mikulec? Podľa Fica dohadzoval kšefty rodine a potom zametal stopy

Počas druhej Dzurindovej a Radičovej vlády mal Roman Mikulec ako riaditeľ kancelárie riaditeľa a neskôr ako šéf Vojenskej spravodajskej služby prihrať svojej rodine zákazky za milióny eur. V roku 2012 mala na to premiérka Iveta Radičová upozorniť aj vtedajšieho ministra vnútra Daniela Lipšica, no Mikulec mal dôkazy v tom čase skartovať. Upozornil na to šéf Smeru Robert Fico, ktorý hovorí, že má k dispozícii aj dokumenty, ktoré to dokazujú.

Robert Fico vytiahol ma ministra vnútra Roman Mikulca jeho spravodajskú minulosť. Hovorí, že v roku 2004 keď pôsobil ako riaditeľ kancelárie šéfa Vojenskej spravodajskej služby (VSS) Vendelína Leintnera dohadoval cez nech kšefty pre rodinu. Dokazovať to má zmluva vojenských tajných so spoločnosťou Mipol na ochranu nehnuteľností.

Šťastná rodina Mikulcovcov?

„Šéf VSS podpísal zmluvu za 2 a pol milióna eur firme kde spoluvlastníkom bezpečnostnej služby je otec pána Mikulca,” uviedol na tlačovke Fico. V rokoch 2003 až 2007 mal zase Mikulcov otec byt, z ktorého spravilo VSS konšpiračný byt. Mikulcovmu otcovi zaň vojenské spravodajstvo malo zaplatiť 800.000 slovenských korún.

Mikulcovej rodine sa daril biznis s vojenským spravodajstvom aj ďalej. Počas vlády Ivety Radičovej v rokoch 2010 až 2012 keď už Mikulec šéfoval VSS, získala podľa Fica zákazku firma jeho brata Aegis za 142-tisíc eur. Líder opozičného Smeru vytiahol aj dokument, ktorý mala vtedajšia premiérka Iveta Radičová dočasne poverená riadením rezortu obrany, poslať vtedajšiemu ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi. Vyzývala v ňom, aby Lipšic preveril podozrenia v Mikulcovom úrade.

Fico: Mikulec zakrýva stopy

Fico dodáva, že Mikulec mal dať vtedy napriek nesúhlasu Radičovej všetky dokumenty usvedčujúceho ho z rodinkárstva skartovať.  V roku 2012 bola riadením rezortu obrany poverená Radičová, ktorá vydala Mikulcovi rozkaz, aby zaniesol materiál – Podozrenia z nezákonného nakladania s finančnými prostriedkami hnuteľným a nehnuteľným majetkom VSS – vtedajšiemu ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi. Radičová mala napísať, že podozrenia by mali fatálny dosah na činnosť a existenciu VSS. „Mikulec došiel za Lipšicom, sa dohodli, že mu nič nebude dávať, aby tam nič nezostalo, on mu to len ukázal, aby tam nič neostalo,” tvrdí Fico.

Dodal, že Radičová opätovne vyzvala Mikulca na doručenie materiálu, ale on tak neurobil. V roku 2012 tak Mikulec nariadil skartovanie tohto dokumentu. “Otázka je, prečo Mikulec skartoval ten dokument, ktorý sa týkal predchádzajúceho obdobia. No preto, lebo sa tam prelínali veci s ním a Leitnerom,” priblížil predseda strany s tým, že Leitner je momentálne štátnym tajomníkom na ministerstve vnútra.

Uviedol, že o informáciách sa dozvedel len vďaka tomu, že existujú ľudia čo si na to pamätajú. „Keby ich vedel Mikulec skartovať, tak to bez problémov urobí ako nejaký papier. Toto je metóda práce pána Mikulca, zakrývať stopy,” vyhlásil Fico.

Ďalej uviedol, že všetci ktorí by mohli o tom povedať niečo, dnes zažívajú ťažké časy. Narážal aj na správu SIS o údajných najomných svedkoch, ktorých inštruujú vyšetrovatelia ako majú vypovedať.

„Dnes na ministerstve vnútra je ministrom človek, ktorý keď zistil, že začínajú mnohí ľudia, bývalí vysokí policajní funkcionári hovoriť o pomeroch v polícii, tak všetci títo ľudia dopadli veľmi zle,” skonštatoval Fico. Doplnil, že na mysli má bývalých policajných šéfov Tibora Gašpar a Milana Lučanského, exšéfa sisky Vladimíra Pčolinského či bývalého riaditeľa NAKA Branislava Zuriana.

Zdroj: Youtube Smer

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport