eReport.sk
Robert Fico na bežkách. Foto: yt/smer-sd

VIDEO Fico na bežkách: Dezoláti vo vládnej koalícii, ste vy vôbec pri zmysloch?

Predseda sociálnych demokratov Robert Fico poriadne skritizoval vládnu koalíciu za uznesenie z dielne vlády, ktoré zakazuje ľuďom chodiť na Vianoce za svojimi rodinami a tiež umožňuje vstup do hotela len očkovaným a prekonaným len s testom, ale neočkovaným to aj s tým najlepším testom na svete nedovolí.

Fico upozorňuje na to, že v zbierke zákonov, ako právne záväzný dokument, vyšlo uznesenie vlády, ktoré upravuje od 10. decembra nové obmedzenia ľudí v pandémii covidu. Kto si toto uznesenie prečíta podrobne, musí podľa Fica uvažovať o duševnej spôsobilosti tých, ktorí ho schválili.

Na Vianoce bez rodiny

„Idú Vianoce, takže ako prvý darček dáva vláda ľuďom zákaz navštevovať svojich príbuzných, a to až do 9. januára budúceho roku,“ uvádza Fico. Blízku osobu alebo príbuzného môžete navštíviť len vtedy, ak je odkázaná na vašu starostlivosť alebo vtedy, keď zomrie a vy mu idete na pohreb.

„Ak chcete navštíviť na Vianoce svojich rodičov a priniesť im darčeky, ako to robíte celý život, tento rok vám Heger, Matovič a Kollár odkazujú, že sorry, nedá sa. Dá sa len vtedy, keď zomrú. Páni vo vládnej koalícii, ste vôbec vy pri zmysloch?,“konštatoval na adresu vlády Fico.

Predseda opozičnej strany však odkázal Slovákom, že nemajú zúfať a nemajú byť v depresii, pretože má pre nich originálne riešenie, ako obísť nezmyslené opatrenia. „Odporúčam nasledované obídenie tohto stupídneho zákazu. Na cestu sa môžete podľa tohto uznesenia vybrať len vtedy, ak chcete byť v prírode alebo idete individuálne športovať. Ja som si dnes už vytiahol bežky a dám to na individuálny šport a možno za deň prídem k mame do Topoľčian,“ poradil občanom Fico stojaci na bežkách pred centrálou strany Smer.

Exminister financií Kamenický je podľa vlády dezolát

Najmladší podpredseda Smeru pripomína vo videu na sociálnej sieti verejnosti, že vláda pre nás pripravila veľké potešenie, pretože od zajtra sú konečne otvorené všetky obchody. Má to však minimálne jeden háčik.

„Ale pozor, budú otvorené v režime ´OP´. To znamená, že ľudia, ktorí sa na covid zaočkovali, ako napríklad ja, sa dnu dostanú. Ľudia, ktorí covid prekonali, ako napríklad Robert Fico sa dnu dostanú tiež. Ale ľudia ako Ladislav Kamenický, ktorý covid ani neprekonal, ani na neho nie je očkovaný, hoc by si spravil aj ten najkvalitnejší PCR testy, sa dnu nedostane. Laco prepáč, ale podľa tejto vlády a jej vyhlášok, si dezolát,“ odkazuje so sklamaním Kaliňák.

Nezmyslené opatrenia v hoteloch

Čerešničkou na torte sú podľa Fica hotely otvorené po 25. decembri. Šéf Smeru upozorňuje na to, že zaočkovaní, a tí ktorí prekonali covid sa môžu tešiť na nádherné medzi-vianočné obdobie v našich hoteloch, no má to však jeden háčik. „Reštaurácie v hoteloch musia byť zatvorené, bary rovnako, spoločenské priestory v hoteloch tak isto. Stravu si musíte vybrať cez okienko, ako v školskej jedálni alebo vám ju, ako nakazeným morom, donesú na izbu. Kto však pôjde za takýchto podmienok na hotel?,“ opýtal sa Fico.

Vo videu na sociálnej sieti Fico ponúka ďalšie zamyslenie nad najviac nelogickou vecou, ktorú vláda vo svojej vyhláške prijala. Týka sa možnosti vstupu do hotela, ktorý je podmienený testom, ale nie každý, kto má negatívny test a je v podstate zdravý, sa do hotela môže dostať.

„A teraz prichádza na rad najväčšia hlúposť tejto vlády. Do hotelového koncentračného tábora môže ísť len očkovaný a ten, kto covid prekonal. Ale to však nestačí. Musíte mať aj test. Buď PCR na 72 hodín, alebo antigénový na 48 hodín. Prosím, vysvetlí mi niekto logicky, prečo ak zaočkovaní a prekonaní musia mať test ako podmienku ubytovania v hoteli, prečo do tohto hotela nemôže prísť nezaočkovaný, ten kto neprekonal covid, ale bude mať so sebou dobrý test. Tomuto sa už vôbec nedá rozumieť,“ tvrdí prekvapený Fico.

Tvrdý odkaz vláde na záver

Fico si skutočne nebral servítku pred ústa a odkázal vláde, čo by mala robiť, ak si nechce proti sebe definitívne poštvať cez Vianočné sviatky celý národ.

„Dezoláti sediaci vo vláde. Buď to všetko zatvorte a okamžite každého odškodnite alebo všetko za podmienok OTP otvorte. My by sme určite išli cestou krajín, ktoré sa otvárajú, ako napríklad Maďarsko alebo Poľsko. Ale to by sme museli mať vo vládnej koalícii ľudí, ktorí používajú na rozhodovanie hlavy, nie iné časti svojho tela,“ uzatvára Fico video na sociálnej sieti.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár (Sme rodina).
  2. Anna Belousovová
  3. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico na bežkách: Dezoláti vo vládnej koalícii, ste vy vôbec pri zmysloch?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti