eReport.sk
Robert Fico a Ľuboš Blaha počas tlačovky Smeru.
Robert Fico a Ľuboš Blaha počas tlačovky Smeru. Foto: yt/smer-sd

VIDEO Fica s Blahom pobavili „mladé pušky“ z OĽANO. Sú to vraj šaškovia. A prišlo aj na Čaputovú

Poslanci Národnej rady SR z hnutia OĽANO, menovite mladí politici Kristián Čekovský a Andrej Stančík včera (7.3.) informovali, že podávajú trestné oznámenia na osoby vystupujúce na sociálnej sieti pod menami Ľuboš Blaha, Štefan Harabin a Martin Jakubec. Ich vyjadrenia k vojne na Ukrajine môžu podľa nich napĺňať znaky trestných činov vlastizrady, sabotáže, šírenia poplašnej správy, ohovárania či ohrozenia mieru. Podpredseda Smeru Blaha dostal v pondelok na tlačovke opozičnej strany novinársku otázku, aby zareagoval na počin politikov hnutia Igora Matoviča. „A nešíri náhodou klamstvá prezidentka Čaputová?,“ uviedol pred žurnalistami okrem iného ľavičiar.

„Na koho podali to (trestné) oznámenie? Iba na neho, na mňa nie? Jéžišmária! Začínam ti závidieť, Ľuboš. Zahučala hora, pán redaktor. Asi najlepšia odpoveď by bola: zahučala hora, porodila myš,“ pobavene reagoval po otázke žurnalistu na Blahu šéf Smeru-SD Robert Fico a vzápätí prepustil rečnícky pult svojmu podpredsedovi.

„Je dezinformáciou, že strana Smer chce mier?“

Blaha následne svoju reakciu začal rovnako s úsmevom – a to príslovím: „Orol muchy nechytá.“ Potom však už zvážnel. „Ja sa nebudem zaoberať s nejakými dvoma šaškami z OĽANO, ale spýtam sa inak,“ obrátil sa na novinára: „Pán redaktor, je dezinformáciou, že strana Smer chce mier? Je dezinformáciou, že chceme dialóg? A je dezinformáciou, že nechceme, aby Slovensko posielalo vražedné zbrane na Ukrajinu?“

„Čaputová podporuje zbrojenie Ukrajiny“

Vzápätí Blaha odkázal na prezidentku Zuzanu Čaputovú a jej vyhlásenia pre TV Markíza v diskusnej relácii Na telo ostatnú nedeľu: „Veď preboha, keď pani Čaputová, pri všetkej úcte, podporuje zbrojenie Ukrajiny, tak tým len predlžuje utrpenie Ukrajincov. Veď si to už konečne povedzme. A ja na to upozorňujem, upozorňujeme na to všetci. Čo je na tom, preboha dezinformáciou?“

Blaha pripomenul počty obetí v Iraku či Juhoslávii

Podľa slov Blahu, „ak má byť mier ruskou propagandou, tak na Slovensku končí zdravý rozum.“ „Nie je náhodou dezinformáciou skôr to, čo hovorila včera (v nedeľu 6. 3. – pozn. red.) – počúvali ste ju na Markíze? Že vraj je dnes na Ukrajine vyše 2000 civilných obetí. Včera vyšla informácia od OSN, že tam je 351 obetí. A prezidentka SR úplne, s prepáčením na hulváta, v priamom prenose, povie takúto lož?,“ rozhorčene hodnotil hlavu štátu Blaha, ktorý zdôraznil aj to, že na „Ukrajine nie je vyhladzovacia vojna“, pričom pripomenul počty nevinných obetí, ktoré si vyžiadali vojny v Iraku či v bývalej Juhoslávii.

Zdroj: fb/lblaha

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanec NR SR (OĽANO) Andrej Stančík
  2. Čaputová
  3. hranice ukrajina
  4. Robert Fico a podpredsedovia Smeru-SD počas tlačovky.
  5. Juraj Šeliga (Za ľudí)


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fica s Blahom pobavili „mladé pušky“ z OĽANO. Sú to vraj šaškovia. A prišlo aj na Čaputovú

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti