eReport.sk
Zahraničnopolitický analytik a bývalý minister medzinárodných vzťahov SR Pavol Demeš.
Zahraničnopolitický analytik a bývalý minister medzinárodných vzťahov SR Pavol Demeš. Foto: tasr

VIDEO Exminister Demeš: Ruská diplomacia je nesvojprávna, ide o silovú hru Putina!

Pozitívne nálady z diplomatických rokovaní medzi Ukrajinou a Ruskom dnes schladil bývalý minister medzinárodných vzťahov SR Pavol Demeš (vtedy za ODÚ). Exminister si nemyslí, že sa črtá diplomatické riešenie a to najmä vzhľadom na vyhlásenia ruskej strany, že načatá misia bude dokončená. Upozorňuje taktiež, že ruská diplomacia je vo svojej podstate len o ruskom prezidentovi Vladimírovi Putinovi a názory jej ostatných vrchných predstaviteľov vraj nie sú podstatné.

„Treba sledovať ako sa bude správať Vladimír Putin, nie ako sa bude správať ruská diplomacia, ktorá v tomto čase si myslím, že je nesvojprávna,“ uviedol Demeš pre TA3.

V ruských vyhláseniach nevidí ľudskosť

Demeš si je síce vedomý toho, že medzi znepriatelenými krajinami prebieha už štvrté kolo rokovaní, no celú situáciu vidí aj napriek tomu stále značne pesimisticky: „Nečrtá sa diplomatické riešenie, lebo keď z ruskej strany zazneli počas stretnutia S. Lavrova s jeho náprotivkom D. Kulebom v Antalyi slová, že Rusko dokončí misiu, ktorú začalo, tam nebola ani štrbina nejakého východiska, tam nebol prvom ľudskosti v tom, aby dovolili aspoň, aby mohli byť vytvorené humanitárne koridory, aby tí uväznení ľudia z rozbombardovaných miesto, ako Mariupoľ a Charkov, mohli odísť do bezpečia do zahraničia.“

Zdroj: video/ta3

Putinov cynizmus?

Exminister, ktorý v súčasnosti pôsobí predovšetkým ako analytik v oblasti medzinárodných vzťahov, si myslí, že Putin sa voči svojim partnerom v diskusii správa cynicky a to hlavne v kontexte vyhlásení na adresu Ukrajiny.

Bude vás zaujímať:

  1. Znovu budú nemecké tanky bojovať proti Rusku
  2. Na ilustračnej snímke vojnoví utečenci z Ukrajiny na hraničnom priechode Ubľa-Malyj Bereznyj.
  3. Ukrajinská vicepremiérka získala informácie

„Ide o vyslovene silovú hru Vladimíra Putina, ktorý vysiela signály aj svojim partnerom, teraz ku koncu týždňa francúzskemu prezidentovi Macronovi a nemeckému kancelárovi Scholtzovi tým, že obvinil Ukrajinu z porušovania ľudských práv, čo je vrchol cynizmu,“ dodal Demeš.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Exminister Demeš: Ruská diplomacia je nesvojprávna, ide o silovú hru Putina!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti