eReport.sk
Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová zdroj:fb

VIDEO Čaputová: Podieľajme sa na budúcnosti Slovenska, nenechajme za seba rozhodnúť ostatných

Zúčastniť sa na voľbách znamená podieľať sa na budúcnosti Slovenska. Nejsť voliť znamená nechať za seba rozhodnúť ostatných. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla v mimoriadnom príhovore v RTVS pred sobotným (6. 4.) druhým kolom prezidentských volieb.

Požiadala ľudí, aby využili svoje volebné právo a išli voliť kandidáta, ktorý ich presvedčil viac.
,,Pri svojom rozhodovaní nehľadajme dokonalého politika, lebo takého nenájdeme. Všetci sme omylní. Hľadajme najväčšiu mieru svojho stotožnenia s niektorým z kandidátov. Stotožnenia názorového a hodnotového. Všímajme si, čo ponúkajú, či sú ich slová a skutky v súlade, či sa v kampani správajú férovo, do akej miery majú potrebu útočiť v osobnej rovine, ako zvládajú svoje emócie. Pretože tak, ako kandidát vedie svoju kampaň, tak bude neskôr vykonávať aj svoj mandát,“ poznamenala hlava štátu.

Osobitne k účasti na voľbách vyzvala ľudí žijúcich v zahraničí

Je presvedčená, že ani jeden z kandidátov na hlavu štátu v prípade víťazstva nezatiahne Slovensko do vojny, ani nevyšle na Ukrajinu žiadneho slovenského vojaka. ,,Jednak na to prezident nemá právomoc a nemajú na to ani žiadny dôvod,“ poznamenala. Mrzí ju, že súčasťou aj tejto predvolebnej kampane bolo zahrávanie sa so strachom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Posledný februárový prieskum
  2. Kňaz Marián Kuffa
  3. Na snímke maďarský minister zahraničných vecí a obchodu Péter Szijjártó

Toto je pre Slovensko dôležité

Hlava štátu si praje, aby z volieb vzišiel prezident so silným mandátom. ,,Aby sa mohol venovať skutočným témam, ktoré sú pre Slovensko dôležité – kvalite života, sociálnej inklúzii, vzdelávaniu, kultúre, ochrane menšín, životnému prostrediu, zahraničnej politike a obhajobe záujmov našej krajiny. Aby mal šancu prispieť k tomu, že sa náš štát posúva vpred a nebude zaostávať za našimi susedmi. Naopak, bude mať zdravú ambíciu byť medzi najlepšími,“ priblížila.

Želá si tiež, aby malo Slovensko skvelé meno v zahraničí a obyvateľov, ochotných urobiť pre jeho rozvoj maximum. ,,Prajem budúcemu prezidentovi, aby mal energiu i šancu prispieť k naplneniu takejto služby pre Slovensko,“ dodala.

Zdroj: tasr/fb


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaputová: Podieľajme sa na budúcnosti Slovenska, nenechajme za seba rozhodnúť ostatných

Odoberať
Upozorniť na
27 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre