eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

VIDEO Bude povinné očkovanie? OĽANO: Koaličný partner začal zavádzať, podľahol antivaxerom!

Zavedie vláda povinné očkovanie? Kollárovci vo štvrtok takúto možnosť jednoznačne odmietli a v reakcii na návrh ministra zdravotníctva uviedli podobné stanovisko ako opozícia. Jednoducho povedané, hnutie Sme rodina rozhodne nesúhlasí s tým, aby boli neočkovaní občania voči očkovaným znevýhodňovaní. Napríklad, aby si platili z vlastného vrecka za testy na covid. Reakcia z OĽANO prišla rýchlo, pred novinárov v parlamente predstúpil minister zdravotníctva aj šéf Matovičovho poslaneckého klubu.

Nie je pravda, že vláda chce povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Ide o dezinformáciu. Vo štvrtok to na pôde Národnej rady (NR) SR povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

“Chcel by som reagovať na dezinformáciu, ktorá vznikla, neviem z akého dôvodu. Je o tom, že ideme zavádzať nejaké plošné alebo povinné očkovanie. Chcel by som všetkých ubezpečiť, že to tak nie je a ani nebude,” povedal šéf rezortu zdravotníctva, pričom doplnil, že vyhlásenia o tom, že vláda chce povinne očkovať, sa nezakladajú na pravde.

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš doplnil, že im je ľúto, že koaličný partner Sme rodina “začal zavádzať” a “podľahol tlaku antivaxerov”. Zdôraznil, že Slovensko sa počas leta potrebuje pripraviť na tretiu vlnu pandémie nového koronavírusu.

Neprehliadnite ani tieto odkazy:

  1. Očkovanie tínedžera vakcínou proti koronavírusu.
  2. Slovenský premiér Eduard Heger počas spoločnej tlačovej konferencie po rokovaní s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom v Bruseli v utorok 27. apríla 2021.
  3. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie k podpore očkovania proti Covid-19 v Bratislave 30. júna 2021.
  4. Cestovanie a Covid-19
  5. Robert Fico (Smer-SD).
  6. Druhý zľava predseda hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič.
  7. Robert Fico (Smer-SD)

Šipoš dodal, že na aktuálnej koaličnej rade si vysvetľujú, že cieľom je zabrániť úmrtiam v nemocniciach a kolapsu zdravotníckeho systému.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport