eReport.sk
Schindlerová a David majú spoločnú vianočnú pesničku Foto: youtube

VIDEO Ako vyzerajú československé Vianoce u Schindlerovcov a Davidovcov

Vianočnú atmosféru majú Martina Schindlerová a Michal David tento rok už raz za sebou. Zažili ju nedávno v spoločnom videoklipe k vianočnému hitu Blízko hviezd, ktorý za pár dní dosiahol 232 tisíc videní. Ako ale naozaj prebiehajú prípravy a Vianoce u Schindlerovcov a Davidovcov sme sa pýtali oboch umelcov. 

Vo videoklipe Blízko hviezd kvôli pracovným povinnostiam Michal zmeškal spoločnú štedrú večeru. Bolo u Vás doma vždy všetko načas?
Martina:  Tak toto sa nám nestalo, že by niekto nestihol prísť k štedrej večeri, a zdá sa mi, že aj všetko vždy bolo pripravené. Ale samozrejme, že v štedrý deň bývajú ešte fofry, väčšinou ešte balím darčeky, a pátram po veciach, ktoré som tak dobre schovala pred ostatnými, že ich sama neviem nájsť. Ale nie som typ, ktorý sa nechá ľahko vystresovať, čo nestihnem, to mi nevadí. Teším sa hlavne, že sme spolu. 
Michal: Nie vždy je všetko na čas. Ale štedrovečernú večeru som ešte nezmeškal. Je to dané tým, že kapra a všetko ostatné varím ja.

Ako máte doma podelené úlohy na Vianoce? 
Martina: Je to praktické, keď si podelíme úlohy. Chodíme na Vianoce k našim, a večeriame s rodičmi, s mojimi troma súrodencami, a aj s mojimi deťmi. Ja donesiem jedlo pre moje vyberavé deti, ktoré od narodenia jedia päť rovnakých jedál dokola, a tiež donesiem majonézový šalát, alebo vypražím ryby. Ale moja maminka aj tak vždy urobí ďalší majonézový šalát, a vypraží ďalšie ryby, pre istotu.
Michal: Väčšinou manželka s dcérou a vnukom pripravujú stôl a ja sa starám o kuchyňu.    

              

Kto u Vás nosí darčeky pod stromček?
Martina: Ježiš predsa :-
Michal: Samozrejme Ježiško. Kto iný?

Ako je to u Vás doma s hudbou? Koledy, alebo popové vianočné pesničky? 
Martina: Popové vianočné pesničky, a radi počúvame aj Bossa nova verzie piesní.
Michal: U nás na štedrý deň púšťame len vianočné koledy. Zapálime purpuru a kocháme sa vianočnou atmosférou.          

Ako bude vyzerať štedrá večera, čo nesmie chýbať?
Martina: Myslím, že klasicky. Najskôr si pripijeme, rozkrajujeme jabĺčko a delíme si oblátky s medom a cesnakom. Môj ocko hovorí o každom členovi rodiny, čo prežil za uplynulý rok, a smejeme sa na tom. Potom si pochutíme na kapustnici s hríbami, a majonézaku s kaprom. Po večeri sa pregúľame do izby spoločne sa pomodliť, a zatiaľ Ježiško donesie do obývačky pod stromček darčeky. Deti všetkým rozdeľujú darčeky podľa mien, výskajú, trhajú obaly, chcú si vyskúšať nové oblečenie a hračky, hľadáme chýbajúce baterky, a pozrieme si legendárneho Mrázika :-). Aj pekný som, aj múdry som, keď sa vidím v zrkadle, som so sebou spokojný :-). Vianoce sú super sviatok, príležitosť byť navzájom k sebe pozornejší.
Michal: Nesmie chýbať vysmážaný kapor, zemiakový šalát, celerový šalát, kapria krémová polievka a špeciálny predkrm, kapor v remulade. Ten sa podáva studený. A samozrejme dobré víno.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ako vyzerajú československé Vianoce u Schindlerovcov a Davidovcov

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti