eReport.sk
FOTO TASR

Vianočná sezóna sa rozbieha. Prví to pocítili kuriéri  

Kuriéri už začínajú pociťovať blížiace sa vianočné sviatky. Počet objednávok z internetových obchodov začína postupne narastať a podľa očakávania kuriérskej spoločnosti DPD bude tohtoročná sezóna  pre e-shopy silná. Zákazníci, ktorí chcú vianočné darčeky pre rodinu a blízkych kupovať online, by si preto nemali nenechávať sviatočné nákupy na poslednú chvíľu.  

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vláda smrti urobí všetko aby dovládla
  2. Najdôležitejšie sú odhodlanie a spolupráca

Vianočná sezóna internetových nákupov sa postupne rozbieha. S blížiacim sa koncom roka sa pravidelne zvyšuje množstvo zásielok, ktoré kuriérske spoločnosti prepravia z internetových obchodov k zákazníkom. Ich množstvo spravidla kulminuje okolo „nákupného sviatku” Black Friday, kedy e-shopy pripravujú pre svojich zákazníkov rôzne akciové ponuky a zľavy.

Od tohto dňa, ktorý tento rok pripadol na 25. novembra, už množstvo prepravených zásielok neklesne až do Vianoc. Počet objednávok, ktoré v tomto období kuriérske spoločnosti prepravia, je aj o desiatky percent vyšší ako počas bežného roka.  

Očakávame silnú sezónu

„Tento rok očakávame silnú sezónu, aj keď pravdepodobne nedosiahne rekordnú úroveň z minulého roka, kedy naše životy výrazne ovplyvňovala pandémia a s ňou súvisiace bezpečnostné opatrenia. Počet zásielok v posledných týždňoch pred Vianocami bude podľa našich odhadov o 60 percent vyšší, ako je bežné,” odhaduje generálny riaditeľ DPD na Slovensku, Peter Pavuk.

Rastú nákupy cez internet

Počet ľudí, ktorí nakupujú na internete postupne rastie. Navyše, v období pandémie si nákupy na internete vyskúšalo veľké množstvo nových zákazníkov, z ktorých mnohí už pri nich aj ostali. „Nákupy na webe objavili aj ľudia, ktorí predtým uprednostňovali kamenné obchody. Množstvo zákazníkov, ktorí využívajú výhody a pohodlie internetového nakupovania sa tak skokovo zvýšil,” hovorí Pavuk.  

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vianočná sezóna sa rozbieha. Prví to pocítili kuriéri  

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti