eReport.sk
Najdôležitejšie sú odhodlanie a spolupráca
Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič. Zdroj: tasr/ap

Šefčovič povedie v mene EÚ rokovania o budúcich nákupoch plynu

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová poverila v piatok podpredsedu EK Maroša Šefčoviča, aby viedol rokovania o budúcich spoločných nákupoch zemného plynu pre členské štáty EÚ, ktoré budú mať záujem o tento program nákupov. Informuje o tom spravodajca TASR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Snímka z videa zachytávajúca občanov na proteste Slovensko na 1.mieste
  2. Na kombosnímke Filip Sulík a jeho otec Richard Sulík
  3. V popredí predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  4. Váži si sudca svoje koleno na 6 tisíc eur?
  5. Všetci sme si rovní

Kabinet slovenského eurokomisára potvrdil, že podpredseda exekutívy EÚ pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad bude mať obohatenú pracovnú agendu aj o túto tému.

Hovorca eurokomisie tiež potvrdil túto správu so spresnením, že Šefčovič bol vo svojom predošlom mandáte zodpovedný za budovanie energetickej únie.

Predsedníčka požiadala Šefčoviča, aby podporil prácu na spoločnom nákupe plynu vzhľadom na jeho minulé skúsenosti s rokovaniami o energetike.“

Zo správy EK

Hovorca dodal, že exekutíva EÚ má „tímový prístup“ k riešeniu súčasnej energetickej krízy. Eurokomisárka pre energetiku Kadri Simsonová sa zameriava na hlavnú činnosť, ktorou je napredovanie regulačnej agendy, eurokomisárka pre finančné služby Mairead McGuinnessová pracuje na dimenzii finančných trhov, podpredsedníčka EK Margrethe Vestagerová zaisťuje rámcovanie štátnej pomoci prostredníctvom dočasného krízového rámca a eurokomisár Thiery Breton je v kontakte s priemyslom v súvislosti s požadovaným zvyšovaním úspor energie a zároveň zachovaním výroby.

EK a EÚ

Tento tím teraz rozšíri Šefčovič, aby podporil prácu eurokomisie pri rokovaniach o spoločnom nákupe zemného plynu pre krajiny EÚ.

Hovorca EK zdôraznil, že v prípade potreby bude možné zapojiť aj ďalších komisárov, aby prispeli k tejto pracovnej agende vo svojom rezorte.

Dobrovoľné nákupy

Na dobrovoľných spoločných nákupoch plynu, okrem povinného naplnenia plynových zásobníkov na 15 percent, sa pred týždňom (21. 10.) dohodli premiéri a prezidenti na summite EÚ v Bruseli. Technické detaily vypracuje eurokomisia v súčinnosti s ministrami pre energetiku členských krajín eurobloku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šefčovič povedie v mene EÚ rokovania o budúcich nákupoch plynu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti