eReport.sk
V ochrannej lehote
Bývalý americký prezident Donald Trump Foto: tasr/ap

Viac než 11 miliónov strán dôkazového materiálu proti Trumpovi! Niektoré musia ostať chránené

Americká federálna sudkyňa Tanya Chutkanová, ktorá vykonáva dozor nad prípadom exprezidenta Donalda Trumpa v kauze pokusu zvrátiť výsledky prezidentských volieb z roku 2020 a útoku na Kapitol, na prvom výsluchu obžaloby aj obhajoby v piatok vyhlásila, že Trump nemôže podávať verejné vyhlásenia o vyšetrovaní bez akýchkoľvek obmedzení.

Sudkyňa zdôraznila, že Trump sa musí podriadiť pravidlám procesu bez ohľadu na to, že sa chce opätovne uchádzať o najvyšší post v krajine v budúcoročných voľbách. ,,Obhajoba vášho klienta má prebiehať v tejto súdnej sieni, nie na internete,“ upozornila sudkyňa Trumpových advokátov. Varovala, že v prípade „popudzujúcich“ verejných vyjadrení o prípade zo strany Trumpa alebo jeho obhajoby sa bude snažiť urýchliť otvorenie súdneho procesu, aby predišla prípadnému zastrašovaniu svedkov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Digitálny COVID preukaz končí

11 miliónov strán dôkazového materiálu

Obžaloba zároveň informovala sudkyňu, že ministerstvo spravodlivosti je pripravené predložiť obhajobe viac než 11 miliónov strán dôkazového materiálu proti Trumpovi. Chutkanová súhlasila s obhajcami, že na tieto dokumenty sa nebude vzťahovať prísny zákaz zverejňovania ich obsahu. Avšak niektoré citlivé materiály podľa nej musia ostať chránené. Obžaloba žiadala zákaz zverejňovania akýchkoľvek dôkazov predložených obhajobe

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Viac než 11 miliónov strán dôkazového materiálu proti Trumpovi! Niektoré musia ostať chránené

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre