eReport.sk
WA 26 - Na kombosnímke sú šéf spoloènosti tesla a SpaceX Elon Musk (vpravo) a šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Miliardári Elon Musk a Mark Zuckerberg sa dohodli na zápase v klietke. Uskutoèni by sa mal pod hlavièkou najprestížnejšej MMA organizácie UFC v jej sídle v Las Vegas. Zatia¾ èo Musk nemá žiadne skúsenosti s bojovými športami, Zuckerberg nedávno zvíazil na turnaji v jiu-jitsu. FOTO TASR/AP

Zápas miliardárov: Musk a Zuckerberg sa pobijú v Taliansku

Zápas miliardárov Elona Muska a Marka Zuckerberga sa uskutoční v Taliansku na zatiaľ nešpecifikovanej lokalite. Informoval o tom Musk po stretnutí s talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou a ministrom kultúry Gennarom Sangiulianom.

,,(Meloniová a Sangiuliano) súhlasili s veľkolepým priestorom,“ vyhlásil Musk na svojej platforme X, donedávna známej ako Twitter. Nešpecifikoval však, kde sa zápas odohrá. Nedávno sa objavili špekulácie, že by sa zápas miliardárov mohol uskutočniť v rímskom Koloseu. Minister Sangiuliano však vylúčil, že sa súboj uskutoční v hlavnom meste Rím. Na priamom prenose, ktorý bude prebiehať na platforme X a Meta, však bude podľa Muska zobrazená staroveká verzia Ríma.
,,Premýšľame o tom, ako zorganizovať veľké charitatívne a historické podujatie a zároveň rešpektovať a plne chrániť pamiatky,“ poznamenal Sangiuliano po stretnutí s Muskom, s ktorým viedol podľa svojich slov dlhú a priateľskú konverzáciu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Digitálny COVID preukaz končí

Kam poputujú vyzbierané peniaze

Vzhľadom na nejednotné vyjadrenia nie je podľa DPA jasné, kam poputujú vyzbierané peniaze. Podľa Sangiulianiho sa plánuje značná suma – niekoľko miliónov eur – darovať dvom významným talianskym detským nemocniciam. Musk však na platformu X napísal, že celý výťažok z akcie dostanú veteráni. O organizovanie zápasu sa podľa Muska postará jeho a Zuckerbergova spoločnosť, a teda nie najprestížnejšia organizácia zmiešaných bojových umení UFC.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zápas miliardárov: Musk a Zuckerberg sa pobijú v Taliansku

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php