eReport.sk
Veronika Cifrová Ostrihoňov
Veronika Cifrová Ostrihoňová Foto: TV Markíza

Veronika Cifrová Ostrihoňová oslavovala Deň detí: Veľké posolstvo!

Moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová (32) oslavovala Deň detí v rodinnom kruhu. Spomenula si však aj na smutnejšie osudy detí na Slovensku. Ich osudy jej nie sú ľahostajné.

Veronika Cifrová Ostrihoňová sa na sociálnych sieťach často vyjadruje aj k celospoločenským problémom. Sleduje dianie na Slovensku a často spomína aj ľudí v núdzi. Včerajší Deň deti však oslávila s rodinou a pridala aj milú spomienku. „Prvý jún mám rada odjakživa – pretože to bol môj sviatok, deň detí. Okrem toho sa začínal posledný školský mesiac. Potom som sa zoznámila s mojim dnes pánom manželom, a prvé rande sme mali prvého júna. Takto pred dvanástimi rokmi. A uplynulé dva roky je to ešte krajšie, lebo už máme doma ďalšie dieťa okrem nás dvoch! Sarina si to dnes patrične užila s bublifukom aj pri hokeji. A my s ňou! O to viac myslím na všetky deti, ktoré prídu na svet do náročnejších podmienok,“ napísala Veronika.

Známa moderátorka si spomenula aj na deti, ktoré nemajú ľahký osud. „Na Slovensku sa narodí ročne okolo 2000 detí so zdravotným znevýhodnením alebo s rizikovým vývinom. Tieto deti potrebujú hneď po narodení zvýšenú odbornú starostlivosť.
Deti s rizikovým vývinom sú napríklad predčasne narodené deti, deti so zdravotným znevýhodnením, či deti vyrastajúce v extrémnej chudobe a sociálne vylúčených komunitách. Problém je, že mnohé z týchto detí dostanú potrebnú odbornú podporu až v základnej škole, čo je príliš neskoro. Pre zdravý vývin je kľúčových prvých tisíc dní, preto by mali týmto deťom byť k dispozícii tzv. centrá včasnej intervencie. Tých je na Slovensku tak málo, že podľa údajov rezortu sociálnych veci, prace a rodiny sa ich pomoc dostane zhruba desatine rodín so zdravotne znevýhodneným dieťaťom do sedem rokov. A k druhej skupine – tým z vylúčených komunít, či poznačeným extrémnou chudobou sa nedostane vôbec,“
reagovala Sajfova žena.

V statuse apeluje aj na svojich priaznivcov. „Preto si vyberajme politikov a političky, ktorí na tých najmenších s ťažšou štartovacou čiarou myslia aj inak ako len prvého júna na Fejsbuku, a tlačme tých a tie, ktorí nás zastupujú k väčšej zodpovednosti v týchto otázkach.“

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport