eReport.sk
Ilustrační snímka Stíhačky MiG-29- Foto: tasr/ap

Veľkorysosť Západu bez hraníc? Ukrajinské vzdušné sily očakávajú desiatky stíhačiek

AKTUALIZOVANÉ Veľkorysosť Západu bez hraníc? Ukrajinské vzdušné sily počítajú s desiatkami západných stíhačiek po tom, čo Washington s rozhovoroch na túto tému ustúpil a súhlasil s posielaním týchto stíhačiek na Ukrajinu. Povedal to v nedeľu hovorca ukrajinskej armády Jurij Ihnat. Konkrétne by mal Kyjev dostať stíhacie lietadlá F-16 americkej výroby.

Veľkorysosť Západu bez hraníc?

„Lietadlá by nemali byť odovzdané postupne, kus po kuse, ale v leteckých jednotkách. Takáto jednotka sa nazýva letka, v našom prípade ju v súčasnosti tvorí viac než 12 lietadiel, u našich západných partnerov je to 18 strojov,“ povedal v nedeľu pre ukrajinskú televíziu hovorca ukrajinských vzdušných síl Ihnat.

Desiatky stíhačiek

Týmto spôsobom „by malo byť Ukrajine odovzdaných niekoľko desiatok bojových lietadiel, aby si poradila s nastávajúcimi úlohami“, dodal Ihnat.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. K dobytiu Bachmutu nedošlo
  3. Sunak na summite G7

Povedal to po tom, čo prezident USA Joe Biden v piatok na summite krajín G7 v japonskom meste Hirošima v zásade odsúhlasil dodávky stíhačiek F-16 americkej výroby na Ukrajinu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ho o to prosil celé mesiace.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľkorysosť Západu bez hraníc? Ukrajinské vzdušné sily očakávajú desiatky stíhačiek

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie