eReport.sk
Zelenskyj skupine G7
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr

Veľkolepé privítanie: Zelenskyj pricestoval do Španielska, na letisku ho čakal kráľ Filip VI.


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok pricestoval na návštevu Španielska. Na madridskom letisku ho privítal španielsky kráľ Filip VI.

Veľkolepé privítanie

Privítanie kráľom priamo na letisku Madrid-Barajas sa v spojitosti so zahraničnými štátnikmi považuje za nezvyčajné gesto. Zelensky má v pondelok v Madride so španielskym premiérom Pedrom Sánchezom podpísať dvojstrannú bezpečnostnú dohodu, ktorej súčasťou sú aj dodávky vojenského vybavenia na Ukrajinu

„Španielsko dnes obnovuje svoj záväzok prispievať k obrane a bezpečnosti Ukrajiny, zatiaľ čo spoločne pokračujeme v úsilí dosiahnuť spravodlivý a trváci mier,“ uviedol Sánchez na sociálnej sieti X.

Dodávky zbraní

Súčasťou dodávok majú byť podľa El País aj systémy protivzdušnej obrany Patriot, tanky Leopard a delostrelecká munícia kalibru 155 milimetrov, ktoré Ukrajina na bojisku využíva v najväčšej miere. Španielsko bude aj naďalej poskytovať výcvik ukrajinským vojakom a ošetrenie zraneným vojakom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Potrebné pre našu slobodu
  2. Rusko je synonymom teroru
  3. Putin Zelenskyj
  4. Rusko legalizovalo nábor zločincov

Prezident Ukrajiny mal španielsku metropolu navštíviť už minulý piatok (17. mája). Návštevu však posunul z dôvodu bojov v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľkolepé privítanie: Zelenskyj pricestoval do Španielska, na letisku ho čakal kráľ Filip VI.

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: