eReport.sk
Foto: profimedia

VEĽKÉ priznanie herečky Lujzy Schramekovej: Psychicky sa zrútila

Korona obdobie mnohí nezvládajú. Sú na pokraji priepasti. Zdá sa im to ako nekonečný príbeh a svetlo na konci tunela je ešte v nedohľadne. Ťažkosťami a nielen tak hocakými si prešla aj stand-up komička a herečka Lujza Garajová Schrameková. Teraz o tom otvorene prehovorila.

Či už na pódiu, ako herečka alebo po najnovšom porotkyňa v šou Tvoja tvár znie povedome je Lujza Garajová Schrameková stále vysmiata. Človeku sa môže na prvý pohľad zdať, že je jej život gombička a nič ju netrápi. Opak je však pravdou. Pred niekoľkými mesiacmi bola herečka prinútená navštíviť psychologičku. O tom, ako bude tráviť čas počas pandémie si predstavovala inak: „Hovorila som si, ako ten čas spoločne využijeme, aké to bude dobré, ako to celé zvládneme. A nakoniec sa mi to celé rozsypalo ako domček z karát. Lebo som z toho nezvládla skoro nič,” zdôverila sa. Namiesto toho uprednostnila seba a plač pred všetkým.

Vo veľkom rozhovore pre Denník N, stand-up komička otvore prehovorila o všetkom, čo počas pandémie zažívala. Jej úzkosť začala na jeseň. V hlave jej bežalo, že sama už nič nezvládne. Keď odprevadila dcéru Grétku do školy, cestu späť preplakala. Vraj až toľko, že mala celé rúško mokré. Najskôr sa s tým zdôverila manželovi, no neskôr aj kamarátkam. Tie jej poradili ísť za psychologičkou.

Lujza Garajová Schrameková

Zdroj: TV Markíza

Počas sedení sa naučila, že musí relaxovať. Zavrieť sa do izby nie je nič zlé a určite to neznamená, že je horšia matka.

Vinník je buď môj manžel alebo ja

Pred tým, ako Lujza Garajová Schrameková začala navštevovať psychologičku, myslela si, že za stav v jej hlave môže automaticky niekto iný. Dokonca rozmýšľala aj nad rozvodom. Myslela si, že s jediným človekom, v ktorým je počas pandémie nonstop, je jej manžel a ak on jej nevie dať pocit zmysluplného života, potom je na vine on alebo ona sama. Na základe svojej skúsenosti sa údajne vôbec nečuduje, prečo toľko vzťahov prechádza krízou: „Úplne chápem, prečo sa veľa vzťahov počas pandémie rozpadlo alebo sa dostali do krízy. Vaše očakávania od partnera sú v takej situácii úplne iné ako normálne.”

Lujza priznala, že našliapnuté na tento stav mala, podľa nej, oveľa skôr. Pandémie bola len takou čerešničkou na torte. Veľký pocit úzkosti zažila v zime počas sviatkov, kedy s mužom museli ostať v karanténe. Nemali šalát, rybu, jednoducho nič čo by im aspoň kúskom pripomínalo najkrajšie sviatky roka. Nevedela, či sa nadýchne. Netušila čo sa s ňou deje. Aj keď necítila žiadnu bolesť, nevedela vôbec čo má robiť. Po sedeniach už vie, že jediné čo môže urobiť keď dostane záchvat paniky a úzkosti je pokojne dýchať a nezľaknúť sa toho stavu.

Zdroj: Instagram Lujza Garajová Schrameková

Otvorene a bez výčitiek

O svojich problémoch sa otvorene porozprávala aj so svojimi deťmi. Dokonca jej dcéra povedala, že by na sedenia rada išla niekedy s ňou: „Chcela by sa zdôveriť s tým, aké je strašné mať staršieho brata. Že by asi bola oveľa šťastnejšia, keby bola jedináčik.”

A ako je na tom herečka dnes? Je na dobrej na ceste, ale pred sebou má ešte poriadny kus práce. Ku spokojnému „ja” patrí aj vyrovnanie sa s vlastným telom. To v jej preklade znamená, ani štyri kilá naviac jej vôbec nevadia.


Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport