tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Utečenkyňa, ktorá má nalakované nechty vo farbách ukrajinskej vlajky, drží rukloväť kufra.
Na ilustračnej snímke utečenkyňa, ktorá má nalakované nechty vo farbách ukrajinskej vlajky, drží rukloväť kufra. Foto: tasr/ap

Vedenie českých hasičov upozornilo: Česko už nemôže byť cieľovou krajinou pre utečencov!

Česko už takmer vyčerpalo kapacity ubytovania pre vojnových utečencov z Ukrajiny. Žiada preto Európsku úniu o pomoc s ubytovaním pre 50.000 utečencov. S tým by mohlo pomôcť 25 modulárnych základní, o ktoré Česko žiada, uviedol v sobotu český minister vnútra Vít Rakušan. Podľa generálneho riaditeľstva hasičov Česko už naďalej nemôže byť cieľovou krajinou.

„Žiadosť predpokladá zabezpečenie až 25 humanitárnych základní po 2000 utečencoch,“ uviedol Rakušan.

Hovorkyňa hasičov: Kapacity štátu sú vyčerpané

Modulárne ubytovanie by štát použil hneď, ako dôjdu kapacity v telocvičniach a kamenných budovách, dodal. Podľa jeho odhadov sa Česko dostane na hranu svojich možností o dva až tri týždne, píšu webové Novinky.cz.

„Kapacity štátu sú vyčerpané. Je tu snaha zohnať ďalšie ubytovanie, ale pomaly sa dostávame do stavu, kedy zvládneme utečencom zaistiť iba núdzové prístrešie – prežitie v núdzových podmienkach. Ľudia budú musieť byť sústreďovaní do telocviční, hál a podobne, a ich ubytovanie nebude komfortné,“ uviedla hovorkyňa generálneho riaditeľstva hasičov Pavla Jakoubková.

Ďalší scenár? Stanové mestečká!

Pokiaľ sa aj haly a telocvične vyčerpajú, budú musieť podľa nej byť postavené stanové mestečká či mestečká z buniek. Od začiatku vojny do piatkovej polnoci sa v Česku zaregistrovalo 102.000 utečencov, z toho tretina v Prahe. Podľa Jakoubkovej je však na území Česka reálne až 200.000 ukrajinských utečencov. Do republiky v uplynulých dňoch prichádzajú desaťtisíce žien a detí. Krajina je podľa Rakušana schopná poskytnúť ubytovanie pre zhruba 250.000 ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Eduard Heger a Roman Mikulec počas tlačovky v Sobranciach.
  2. utečenci z Ukrajiny, z afrických krajín a krajín Blízkeho východu na košickej železničnej stanici.
  3. Dym stúpa k oblohe z horiacich kontajnerov počas ostreľovania mesta Vasylkiv, ktoré sa nachádza juhozápadne od Kyjeva na 17. deň ruskej invázie na Ukrajine v sobotu 12. marca 2022.
  4. Na snímke ponuka na odvoz do Prahy z hraničného priechodu Vyšné Nemecké pre utečencov z Ukrajiny na jednom z áut zaparkovanom neďaleko štátnej hranice.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vedenie českých hasičov upozornilo: Česko už nemôže byť cieľovou krajinou pre utečencov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku