eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Vedec poriadne nakladá Matovičovi. Komu sa pomstí za zbabranú lotériu?

Fiasko s očkovacou lotériou poriadne vytočilo mnohých ľudí. Dôvodom je pani Zuzana, ktorej ušla 400 tisícová výhra iba kvôli technickým problémom. Minister financií Igor Matovič sa jej najprv vysmial za pomalé internetové pripojenie, potom sa však za ňou vybral a dúfa, že výhru nakoniec súťažiaca dostane. Vedec a matematik Richard Kollár to celé poriadne štipľavo okomentoval.

Konečne nejaká zmysluplná činnosť pre ministerstvo financií! Presne toto nám chýbalo. Toto je na margo toho, že ministerstvo ide riešiť vyplatenie výhry-nevýhry v očkovacej lotérii,“ myslí si vedec, ktorý v minulosti priznal, že si s expremiérom Igorom Matovičom nepadli do oka. V danej situácii si matematik rypol do ministra financií a načrtol aj ďalšie tri otázky. „Komu sa za toto pomstí?“ pýta sa a pripája aj ďalšiu otázku, v ktorej sa vysmieva Matovičovým odborným schopnostiam.

– Foto: fb/RichardKollár

„Koľko percent ľudí, ktorých osobne poznám, by viedlo ministerstvo financií kompetentnejšie? Odpoveď je zrejme podobná ako pri kolektívnej imunite. Bude to viac ako 90 %, možno až 100,“ odpovedá si vedec a naznačuje, že od medzinárodnej hanby nás „zachránila“ momentálna situácia v Afganistane. „Tretia otázka má medzinárodný kontext: V koľkých medzinárodných správach by sme sa ocitli dnes ako kuriozita, ak by nebolo napätej situácie v Afganistane?“

– Foto: fb/RichardKollar

Olej do ohňa prilial aj ďalší výskumník, ktorý pracuje v Národnej banke Slovenska. „Kto zaplatí tých dodatočných 400 tisíc?“ pýta sa Martin Šuster, aj keď uznáva, že ide skôr o básnickú otázku. Čuduje sa však nad inou situáciou. Nie je tak dávno, čo sa nechali niektorí poslanci z OĽANO počuť, že by radi vymenili šéfa RTVS Jaroslava Rezníka. Nepáčilo sa im, že majú ako vládna strana vraj menej priestoru napríklad v diskusiách. Teraz však bok po boku Matovič s Rezníkom vyrazili na východ Slovenska, aby rokovali s pani Zuzanou, ktorej iba o vlások unikla tučná výhra.

„Ako sa Matovič tak rýchlo pobratal s hzdsáckym/smeráckym/snsáckym nominantom Rezníkom?“ čuduje sa Šuster. Možno preto, lebo sa na Matoviča po prvom vysielaní očkovacej lotérie, zviezla poriadna kritika. Minister financií sa tak snaží zachraňovať, čo sa dá. O blamáži totiž informujú už aj zahraničné médiá.

Viac o očkovacej lotérii čítajte tu:

  1. Vladimíra Marcinková (Za ľudí)
  2. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič počas tlačového brífingu na tému Sputnik V.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vedec poriadne nakladá Matovičovi. Komu sa pomstí za zbabranú lotériu?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti