eReport.sk
Kňaz Petr Piťha. Zdroj: Screenshot video FB / Verím v Boha

VIDEO Vážne slová kňaza Piťhu, ktoré by si mali vypočuť všetci, aj tí v KDH


Kresťanstvo a liberalizmus sa prakticky vylučujú. Jedni veria v Boha, tí druhí sú viac menej voľnomyšlienkari. Je preto prazvláštne, že Kresťansko-demokratické hnutie sa spojilo v opozícii s liberálmi a ruka v ruke verne bojuje proti koalícii, ktorá zastáva prakticky rovnaké myšlienky, aké sa hlásajú v našich božích chrámoch.

Uznáva odlišnosti, ale odmieta zmeniť svoju farbu

Kým cirkev zastáva iba dve pohlavia, čím sa riadi svet odjakživa, liberáli ich tolerujú niekoľko desiatok, kým cirkev uznáva iba manželstvá muža a ženy, tak liberáli by v pokoji sobášili dve ženy či dvoch mužov, kým cirkev uznáva… Tých čo uznáva cirkev a liberáli stoja na opačnej strane by bolo viac, preto skutočnosť, že KDH stojí verne po boku liberálov a progresívcov, ktorí zastávajú rovnaké názory, je viac ako zarážajúca. A vidia to aj kňazi, ktorí v kostoloch kážu svojím veriacim. Tým sa musia zrejme oči pretáčať a rozum postávať nad všetkým, čo dokáže tolerovať súčasné Kresťansko-demokratické hnutie.

Som muž, ktorý môže splodiť, ale nemôže porodiť dieťa, a preto trvám na usporiadanej a trvajúcej rodine, lebo je to základ spoločnosti a záruke výchovy.

Petr Piťha, katolícky kňaz, bohemista, lingvista a edagóg

O tom, čo zastávajú skutoční kresťania a čo akýsi voľnomyšlienkari veľmi jasne hovorí aj Petr Piťha, český katolický knaz, bohemista, lingvista a pedagóg, ktorého kázeň zverejnil vo videu profil Verím v Boha. Kňaz neváha pomenovať niektoré veci pravými slovami a jeho vyjadrenia zrejme zarezonujú v mysli každého veriaceho človeka.

Kňaz hneď v úvod priznáva, že nemôže hovoriť za druhých, ale hovorí to za seba, hoci sám sa pri tom chveje. „Priznávam, že som beloch, uznávam odlišnosť ľudských rás, a teda ľudskú dôstojnosť všetkých, ale odmietam sčernať či zožltnúť a zmeniť proporciu a farbu svojich očí,“ hovorí kňaz.

Nie je žiadne číslo, ale človek, a tak chce aj zomrieť

„Som muž, ktorý môže splodiť, ale nemôže porodiť dieťa, a preto trvám na usporiadanej a trvajúcej rodine, lebo je to základ spoločnosti a záruke výchovy,“ pokračuje vo svojej kázni Petr Piťha, ktorý trvá na tom, že muž a žena sú odlišní v stavbe tela aj ich biologickej funkcii, že žena je slabšia a vzácnejšia ako muž, ktorý ju má milovať, chrániť a vážiť si ju.

„Som zatiaľ zdravý a budem pomáhať chorým, ale odmietnem fňukanie slabochov, ktorí sa na chorobu iba vyhovárajú,“ prízvukuje kňaz, ktorý odmieta živiť leňochov a radoval by sa, keby bohatí svoj majetok užívali rozumne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Megaškandál vo Švajčiarsku
  2. Pápež posiela posolstvo z nemocnice
  3. Kňaz Marián Kuffa

Piťha prízvukuje, že je Európan, pretože je Čech a berie strašnú biedu svojho národa, preto sa odmieta sa rozplynúť v bezduchej uniformite konzumnej multikultúry. „Som kresťan, úctivý k ľuďom iného náboženstva či názoru, a viem s určitosťou, že sa nimi budem riadiť v celom svojom jednaní, ale hlásim sa pevne ku svojmu kresťanskému Bohu a poriadku ktorý ustanovil, pretože je múdry, spravodlivý a k ľuďom súcitný. Som človek, vďačný za svoje ľudstvo a hrdý na svoju tvár,“ hovorí jasne kňaz.

„Som človek, volám sa Petr Piťha a nie som 380326/038 (rodné číslo) ani 372-2/015 (identifikačné číslo oprávnenia), ani PIN ani VIPN ani akékoľvek iné číslo. Som človek, pretože mám svedomie  nesiem zodpovednosť. Som človek, a ako človek chcem tiež zomrieť,“ povedal na samý záver svojej kázne kňaz Petr Piťha.

Zdroj: FB / Verím v Boha

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Vážne slová kňaza Piťhu, ktoré by si mali vypočuť všetci, aj tí v KDH

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: