eReport.sk
FOTO TASR/AP

Vatikán: Pápež sa pre chladné počasie nezúčastní na krížovej ceste v Koloseu

Pápež František sa v piatok večer nezúčastní na krížovej ceste v Koloseu. Dôvodom je mimoriadne chladné počasie v Ríme, oznámil Vatikán. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AP a DPA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pápež František celebruje omšu svätenia olejov na Zelený štvrtok v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne 6. apríla 2023
  2. Pochod prívržencov zosnulého pápeža Jána Pavla II. vo Varšave 2. apríla 2023.
  3. Pápež posiela posolstvo z nemocnice
  4. Pápež František

Chatrné zdravie

Františka (86) len minulú sobotu prepustili z nemocnice po niekoľkých dňoch liečby bronchitídy. Podľa oznámenia bude krížovú cestu v Koloseu, ktorá sa začne o 21.15 h, sledovať zo svojho vatikánskeho bydliska a k zhromaždeným veriacim sa pripojí v modlitbách.

Obradov sa zúčastní

Na veľkopiatkových obradoch vo vatikánskej Bazilike sv. Petra (17.00 h) sa pápež ešte zúčastní, dodal Vatikán. Po ukončení hospitalizácie Františka Vatikán uviedol, že pápež absolvuje počas sviatkov celý svoj program vrátane krížovej cesty na Veľký piatok a omše na Námestí sv. Petra na Veľkonočnú nedeľu.

Na Zelený štvrtok viedol omšu v Bazilike sv. Petra a neskôr pri obrade symbolizujúcom pokoru umyl nohy 12 väzňom v nápravnom zariadení pre mladistvých Casal del Marmo na okraji Ríma.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vatikán: Pápež sa pre chladné počasie nezúčastní na krížovej ceste v Koloseu

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php