tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
očkovanie, vakcinácia
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Vakcína proti omikronu? Nemecko hlási, že bude k dispozícii od septembra

Očkovacia látka prispôsobená na koronavírusový variant omikron sa na území Nemecka začne podávať v septembri tohto roka. Pre nedeľník Bild am Sonntag to uviedol spolkový minister zdravotníctva Karl Lauterbach.

„Budeme mať vakcínu, ktorá chráni proti variantom omikron – a očakávame, že to bude v septembri,“ citovala Lauterbachovo vyjadrenie pre uvedený mediálny zdroj agentúra DPA.

Vakcína proti omikronu?

Vzhľadom na to, že nové varianty sa neprestávajú objavovať, „je pre nás stále ťažšie pripravovať sa na tieto mutácie,“ nechal sa počuť minister. „Je dosť pravdepodobné, že budeme mať dočinenia s variantom omikron vysoko infekčným a rovnako smrtonosným ako variant delta. Tento variant bude absolútnym zabijakom,“ priblížil Lauterbach.

V Nemecku tento týždeň prvýkrát od januára kleslo incidenčné číslo pod 1000. Táto aritmetická hodnota vyjadruje počet nových prípadov koronavírusovej nákazy za posledných sedem dní na každých 100.000 obyvateľov.

Inštitút Roberta Kocha (RKI) – ústav pre prevenciu a kontrolu chorôb, sídliaci v Berlíne – hlásil v sobotu konkrétne 876,5 nových infekcií na 100.000 jedincov, čo je výrazný pokles s piatkovým priemerom 1001,5, sumarizuje DPA.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vakcína proti omikronu? Nemecko hlási, že bude k dispozícii od septembra

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku