eReport.sk
Foto: tasr

V Pezinku rozhodujú o väzbe pre Zoroslava Kollára a dvoch sudcov

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku začal v sobotu po 8.00 h rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmilu Urbancovú, bývalého predsedu Okresného súdu Bratislava III Dávida Lindtnera a podnikateľa Zoroslava Kollára.

Trojicu krátko pred výsluchom eskortovali na ŠTS príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Všetkých troch zadržali v stredu (28. 10.) v rámci akcie Víchrica. David L. sa na polícii prihlásil sám a následne ho zadržali.

Ústavný súd (ÚS) SR vo štvrtok (29. 10.) dal súhlas na vzatie do väzby pre Jarmilu Urbancovú a Davida Lindtnera. Naopak, nesúhlasil s väzbou pre zadržaného sudcu Najvyššieho súdu SR Jozefa Kolcuna. Žiadosť podal na ÚS generálny prokurátor v zastúpení prvej námestníčky generálneho prokurátora Viery Kováčikovej. Okrem trojice, o ktorej sa v sobotu rozhoduje o väzobnom stíhaní, a Jozefa Kolcuna NAKA zaistila v stredu aj ďalšie dve sudkyne –  bývalú podpredsedníčku Okresného súdu Bratislava I Katarínu Bartalskú a sudkyňu tohto súdu Otíliu Dolákovú. Posledné dve menované po niekoľkých hodinách polícia po výsluchu na NAKA v Nitre prepustila zo zadržania. Obvinenia všetkých sudcov sa týkajú trestných činov korupcie, prijímania úplatku či zasahovania do nezávislosti súdu.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Pezinku rozhodujú o väzbe pre Zoroslava Kollára a dvoch sudcov

KOMENTOVALI STE: