eReport.sk
Zoroslav Kollár
Zoroslav Kollár.foto: profimedia

NAKA zadržala vplyvného podnikateľa Zoroslava Kollára

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zatkla právnika Zoroslava Kollára. Informuje o tom Denník N. „Právnik Zoroslav Kollár bol na mafiánskych zoznamoch a mal byť súčasťou konkurznej mafie,“ napísal denník. Zatknutie právnika pritom dáva do súvislosti a akciou Búrka.

Zoroslav Kollár je jedným z najvplyvnejších biznismenov na Slovensku. V 90. rokov prerazil ako podnikateľ, ktorý sa venoval konkurzom firiem a administratívnym prevzatiam spoločností. Taktiež v minulosti sedel spolu s nitrianskym kontroverzným podnikateľom Norbertom Bödörom. Podľa portálu aktality.sk sa začal v roku 2017 zbavovať viacerých firiem, za ktorými stál. Len minulý rok dal ruky preč od štyroch spoločností, podľa portálu to boli Global Supply, Ipm Engineering, Kinex Bearings a Zetor. Advokát a exminister spravodlivosti Daniel Lipšic, ktorý v súčasnosti zastupuje ružomberské papierne SCP Mondi v spore so zamestnancami, viní práve známeho podnikateľa, že ťahá za lanká v konflikte. Podľa Lipšica mal byť Kollár akousi „šedou eminenciou“, ktorý radí exzamestnancom v boji s papierenským magnátom Milanom Fiľom.

Podľa Denníka N zatkla NAKA aj bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu SR Jarmilu Urbancovú a bývalú podpredsedníčku Okresného súdu Bratislava I Katarínu Bartalskú. Spravodajský web tiež informoval, že do sídla NAKA v Nitre priviezli aj obvinenú bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú. Medzi zadržanými má byť podľa čerstvých informácií aj sudca a exšéf Okresného súdu III David Lindtner.

NAKA mala dnes zadržať aj sudkyňu Okresného súdu Bratislava I Otíliu Dolákovú. Bývalý sudca Vladimír Sklenka mal o nej podľa Denníka N vypovedať, že na jeho žiadosť expresne vyhovela súkromnej spoločnosti, ktorá žalovala bratislavský magistrát. Ako tiež informoval web, NAKA zatkla aj sudcu Najvyššieho súdu Jozefa Kolcuna. Ten sa doteraz v súvislosti s akciou Búrka nespomínal. V minulosti ho mal odmeniť Štefan Harabin ako predsedu disciplinárnej komisie, ktorá trestala Harabinových kritikov na Najvyššom súde SR. Jozef Kolcun je zatiaľ štvrtý dnes zadržaný sudca.

Polícia potvrdila policajnú akciu s názvom Víchrica

Polícia potvrdila, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes zadržala viacero osôb. Ako ďalej informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, ide o akciu s názvom Víchrica. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovacie úkony, bližšie informácie nie je možné poskytnúť,” dodal Slivka.

Veľká ryba

„Podľa mňa polícia chytila veľkú rybu,“ myslí si šéfka Nadácie zastavme korupciu Zuzana Petková o zadržaní Zoroslava Kollára. Podčiarkla, že podľa médií bol roky vnímaný ako jeden z najvplyvnejších slovenských biznismenov a podľa viacerých rebríčkov disponoval majetkom v hodnote približne 143 miliónov eur. 
„Z môjho pohľadu ide o významný krok. Ak má polícia dostatok dôkazov na to, aby preukázala, že dokázal ovplyvňovať rozhodnutia na súdoch, tak je to ešte významnejšia vec, ako keď z niečoho takéhoto obvinili Mariána Kočnera,“ odpovedala pre eReport.sk Petková.

Zdroj: sita, foto: profimedia, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NAKA zadržala vplyvného podnikateľa Zoroslava Kollára

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti