eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

V Novom meste nad Váhom začala fungovať prvá nemocnica pre COVID pacientov

V Novom Meste nad Váhom začína tento týždeň fungovať prvá nemocnica výlučne pre pacientov s ochorením COVID-19. Pomôže v poskytovaní zdravotnej starostlivosti v najvyťaženejšom Trenčianskom kraji. Pre pacientov s novým koronavírusom je v nemocnici k dispozícii 60 lôžok. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

„Situácia v nemocniciach si vyžaduje radikálne riešenie, počet hospitalizovaných ľudí s ochorením COVID-19 kontinuálne rastie, museli sme zakročiť vytvorením samostatnej nemocnice pre pacientov s COVID-19,“ skonštatoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Podľa aktuálnych štatistík je v nemocniciach 2319 pacientov s koronavírusom alebo s podozrením naň, z nich potvrdené ochorenie má 2105 ľudí. Intenzívnu zdravotnú starostlivosť si vyžaduje 160 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 150 osôb.

Ministerstvo zdravotníctva deklaruje, že výber nemocníc komplexne vyhradených pre pacientov s ochorením COVID-19 realizuje veľmi citlivo a opatrne. „Aj naďalej musíme zabezpečiť, aby bolo zachované poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov aj s inými diagnózami,” dodala hovorkyňa.

Informácie o aktuálnej situácii v nemocniciach sú dostupné na webe www.covidvnemocniciach.sk.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Novom meste nad Váhom začala fungovať prvá nemocnica pre COVID pacientov

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti