eReport.sk
Na snímke panel s informáciami o zrušených letoch počas štrajku zamestnancov na nemeckom letisku v Hamburgu v nedeľu 12. marca 2023.
Na snímke panel s informáciami o zrušených letoch počas štrajku zamestnancov na nemeckom letisku v Hamburgu v nedeľu 12. marca 2023. Foto: TASR/AP

V Nemecku štrajkujú, rušia stovky letov

Stovky letov zrušili v pondelok na viacerých nemeckých letiskách v dôsledku 24-hodinového štrajku bezpečnostného personálu. Odborový zväz Verdi, ktorý požaduje lepšie platové a pracovné podmienky, vyzval na „varovné štrajky“ na letiskách v Berlíne, Hamburgu, Hannoveri a Brémach. 

Rušenie a meškania letov sa dotknú tisícov pasažierov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Dusná atmosféra vo Francúzsku
  2. Prázdna stanica Saint Lazare v Paríži v utorok 7. marca 2023. Vo Francúzsku sa v utorok očakávajú rozsiahle výpadky leteckej aj vlakovej dopravy, a to pre nové ohlásené štrajky zamestnancov dopravného sektora namierené proti vládnemu návrhu dôchodkovej reformy.
  3. Zamestnanci budú štrajkovať
  4. Štrajk vo Francúzsku proti dôchodkovej reforme

V hlavnom meste Nemecka bolo anulovaných približne 200 odletov a očakáva sa tiež zrušenie zhruba tretiny z plánovaných príletov, priblížila agentúra DPA s tým, že sa to dotkne okolo 27.000 cestujúcich. Hamburské letisko uviedlo, že zrušených bolo 123 odletov a najmenej 50 zo 121 plánovaných príletov.

Odbory žiadajú zvýšenie platov o 10,5 percenta (minimálne však o 500 eur mesačne), zatiaľ čo zamestnávatelia zatiaľ ponúkli len päťpercentný nárast miezd v dvoch fázach a jednorazový príspevok 2500 eur na zamestnanca. Odborové zväzy však túto ponuku odmietli ako nedostatočnú. V poradí tretie kolo rokovaní medzi oboma stranami sa bude konať v Postupime od 27. do 29. marca.

Podobné štrajky sa na letiskách v Nemecku konali aj vo februári.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Nemecku štrajkujú, rušia stovky letov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti