tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

V Nemecku ľudia demonštrujú za rovnaké práva pre LGBT komunitu

Tisíce ľudí sa v sobotu zúčastnili na dúhových pochodoch v nemeckej metropole Berlín a žiadali rovnaké práva a ochranu pre komunitu LGBT, a teda pre gayov, lesby, bisexuálov a transrodové osoby. Informovala o tom agentúra DPA.

V troch rôznych častiach hlavného mesta – v štvrtiach Neukölln, Kreuzberg a Prenzlauer Berg – odštartovali v sobotu napoludnie pochody, ktorých účastníci mávajúci dúhovými vlajkami a oblečení v kostýmoch, sa stretli na námestí Alexanderplatz v centre Berlína. Väčšina z nich mala na tvári rúška ako ochranu pred koronavírusom. Protestujúcich s farebne zafarbenými vlasmi či odhalenou hruďou sprevádzala hlasná hudba z reproduktorov. Na akcie na podporu queer komunity bolo podľa berlínskej polície prihlásených 9 500 účastníkov.

Organizátori jednotlivé pochody ohlásili ako alternatívu k veľkému tradičnému podujatiu Christopher Street Day, ktoré sa každoročne koná v Berlíne. „Lúčime sa s myšlienkou, že jediná inštitúcia má monopol na usporiadanie demonštrácie CSD Pride,“ uviedli.

CSD, ktorého oslavy sú tento rok naplánované na 24. júla, je venovaný spomienke na tzv. Stonewallské povstanie z konca júna 1969 v New Yorku. To je považované za udalosť vedúcu k modernému boju za práva LGBT nielen v Spojených štátoch, išlo totiž o prvé americké – a zrejme aj svetové – verejné vystúpenie gayov a lesieb za svoje požiadavky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Nemecku ľudia demonštrujú za rovnaké práva pre LGBT komunitu

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku