eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

V lockdowne je 114 miliónov Číňanov! V Šanghaji sú potraviny na prídel!

Desiatky miliónov Číňanov sú opäť v lockdowne po tom, čo sa objavili nové ohniská šírenia koronavírusu na viacerých miestach v krajine vrátane Pekingu a Šanghaja. Na viac než polovici územia Šanghaja opätovne spustili celoplošné testovanie obyvateľstva. Po tom, čo objavili ohniská v šiestich karaoke baroch, zatvorili v stredu všetky takéto prevádzky v meste.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Lídri členských krajín NATO. V prednom rade vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Na sociálnych sieťach sa objavili príspevky obyvateľov Šanghaja uvádzajúce, že potraviny sú iba na prídel. Obyvatelia, ktorých oslovila agentúra AFP, opatrenia kritizovali. „Ľudia sa už v podstate neboja covidu, ale toho, že ich zavrú doma,“ povedal jeden z obyvateľov, podľa ktorého tieto opatrenia aj tak nepomáhajú.

Japonská banka Nomura odhaduje, že v Číne je od stredy v lockdowne najmenej 114 miliónov ľudí, čo je takmer dvojnásobok oproti pondelku. V 13-miliónovom Si-ane zaviedli prísne opatrenia po tom, čo tam od soboty odhalili 29 prípadov nákazy. Dovedna tisíc prípadov nahlásili od minulého týždňa v provincii An-chuej. Ide o najväčšie ohnisko nákazy v Číne.

Čínsky prezident Si Ťin-pching minulý týždeň potvrdil, že vláda sa bude naďalej držať stratégie nulovej tolerancie voči covidu, a to aj napriek rastúcim ekonomickým nákladom týchto opatrení.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

V lockdowne je 114 miliónov Číňanov! V Šanghaji sú potraviny na prídel!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti