eReport.sk
(AP Photo/Vadim Ghirda)

V Kyjeve znova zneli sirény, bolo počuť výbuchy aj v centre mesta

Najmenej tri výbuchy bolo počuť v pondelok ráno v ukrajinskej metropole Kyjev. Došlo k nim po tom, ako sa spustili sirény leteckého poplachu. TASR informácie prevzala od staníc BBC a Sky News, ako aj agentúr AFP a Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Požiar je uhasený. Začali sme odstraňovať následky, napísal k fotografii Gladkov.
  2. Na archívnej snímke z 1. decembra 2020 miliardár a podnikateľ Elon Musk
  3. Primátor Kyjeva Vitalij Kličko
  4. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
  5. Británia o nedostatku ruskej munícieExplózie nastali okolo 7.00 h miestneho času (6.00 h SELČ), uviedli spravodajcovia BBC a Reuters. Jeden z výbuchov zaznel blízko centra mesta. Novinári AFP predtým informovali o dvoch explóziách, ktoré sa odohrali týždeň po tom, ako ukrajinské hlavné mesto zasiahli viaceré ruské raketové útoky.

Riaditeľ štátnych ukrajinských železníc Oleksandr Kamyšin uviedol, že k novému ostreľovaniu došlo neďaleko kyjevskej hlavnej železničnej stanice. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko na sociálnej sieti písal o výbuchoch v Ševčenkovom obvode v centre metropoly, kde sa nachádza historické centrum a vládne úrady.

Predstaviteľ kancelárie ukrajinského prezidenta krátko na to uviedol, že Kyjev zasiahli tzv. kamikadze drony. Minulý pondelok si údery ruských síl, zamerané na početné ciele po celej Ukrajine, v čase raňajšej dopravnej špičky vyžiadali 19 mŕtvych.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Kyjeve znova zneli sirény, bolo počuť výbuchy aj v centre mesta

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti