eReport.sk
KDH
Politici z KDH podporia za prezidenta liberálneho kandidáta progresívcov Ivana Korčoka. Zdroj: FB / KDH

Idú proti svojím vlastným hodnotám? KDH podporí za prezidenta liberálneho kandidáta progresívcov Korčoka

Slovensko čakajú v tomto roku dvoje vážne voľby. Ako prvé budú na jar prezidentské, v lete si budeme voliť nových europoslancov. V oboch sa čaká urputný boj a na oboje pozývajú ako koalícia, tak aj opozícia. Jedna z opozičných strán, Kresťansko-demokratické hnutie, už má jasno v tom, koho budú podporovať za prezidenta, aj kto bude ich lídrom v eurovoľbách.

Nádeje vkladajú do „občianskeho“ kandidáta

Opozičné KDH podporí v tohtoročných prezidentských voľbách kandidáta Ivana Korčoka. Kandidátku do eurovolieb povedie súčasná europoslankyňa za KDH Miriam Lexmann. Po zasadnutí celoslovenskej rady KDH o tom informovali predseda hnutia Milan Majerský a jeho podpredseda Marián Čaučík. „Tento kandidát má reálnu šancu získať spomedzi daných kandidátov post prezidenta SR. Očakávame od Korčoka, že bude zastupovať všetkých občanov SR vrátane kresťanov a konzervatívcov. Bude rešpektovať ústavné hodnoty ochrany života, ľudskej dôstojnosti a manželstva,“ povedal Majerský. Korčok hnutiu za podporu poďakoval.

Lexmann bola podľa organizácie VoteWatch Europe vyhlásená za najvplyvnejšiu slovenskú europoslankyňu a je spätá s KDH už desiatky rokov.

Marián Čaučík, poslanec Národnej rady SR a podpredseda KDH

„Som rád, že aj KDH vníma, že Slovensko potrebuje rovnováhu, aby jeden mocenský prúd neovládol všetky ústavné posty v našej krajine,“ podotkol Korčok, ktorý zároveň pripomenul, že naďalej ostáva občianskym kandidátom a uchádza sa o hlasy všetkých voličov aj o voličov vládnej koalície. Kandidátku KDH do eurovolieb povedie Lexmann. O celej kandidátke bude hnutie informovať v ďalších dňoch.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Korčokova kampaň
  2. Stretnutie k novele Trestného zákona
  3. Korčok nemá proti Pellegrinimu žiadnu šancu

„Lexmann bola podľa organizácie VoteWatch Europe vyhlásená za najvplyvnejšiu slovenskú europoslankyňu a je spätá s KDH už desiatky rokov. Jej bohaté skúsenosti sú zárukou toho, že KDH bude jasným hlasom hájiť hodnoty a slovenské záujmy v Európskom parlamente,“ skonštatoval Čaučík. Celoslovenská rada dnes zároveň odhlasovala aj nového člena predsedníctva KDH, ktorým sa stal exminister spravodlivosti Viliam Karas.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Idú proti svojím vlastným hodnotám? KDH podporí za prezidenta liberálneho kandidáta progresívcov Korčoka

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie