eReport.sk
Pacienti v nemocnici v Bagdade.
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

V Iraku sa nakazilo cholerou najmenej 13 ľudí

Irak potvrdil najmenej 13 prípadov cholery a množstvo ďalších prípadov podozrenia z nákazy bolo poslaných na analýzu. Väčšinu z nich hlásili z autonómneho regiónu Kurdistan na severe krajiny. TASR správu prevzala v nedeľu od agentúry AFP, odvolávajúcej sa na miestnych zdravotníkov.

Desať prípadov cholery zaznamenali úrady v provincii Sulajmáníja, uviedol okresný šéf zdravotníctva v Kurdistane. Ďalších 56 prípadov podozrenia z nákazy cholerou z tej istej provincie analyzuje centrálne laboratórium v hlavnom meste Bagdad.

 Iracké ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že jeden prípad nákazy bol zaznamenaný v susednej provincii Kirkúk, zatiaľ čo dva prípady hlásili z južnej provincie Mutanná. Žiadna zo zmienených oblastí úmrtia nehlásila.

Cholera je infekčná choroba, ktorá sa prejavuje hnačkami. Dá sa vyliečiť pomocou antibiotík a dostatočného prísun tekutín. Ak sa však nezačne liečiť včas, môže v priebehu niekoľkých hodín spôsobiť smrť.

Hovorca irackého ministerstva zdravotníctva pre AFP uviedol, že posledné rozsiahle prepuknutie tohto ochorenia v krajine bolo v roku 2015. Najviac postihnuté boli vtedy provincie Bagdad a Bábil.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa celosvetovo každoročne potvrdí približne 1,3 – 4,0 milióny prípadov cholery; pre 21.000 – 143.000 pacientov je smrteľná.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Iraku sa nakazilo cholerou najmenej 13 ľudí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti