tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

V českom areáli chemickej továrne v Lovosiciach došlo k výbuchu

 AKTUALIZOVANÉ – V areáli chemickej továrne v meste Lovosice na severozápade Česka došlo k výbuchu. Hlásili ho v priestoroch spoločnosti Preol a podľa hovorcu záchrannej služby boli na mieste traja zranení, informoval v nedeľu neskoro večer server Novinky.cz.

Na mieste zasahovalo osem jednotiek hasičov a 20 vozidiel. Hasiči podľa svojho hovorcu prerušili chladenie budovy po rozhodnutí statika, podľa ktorého hrozilo zrútenie konštrukcie. Výbuch spôsobil únik hexánu a podľa informácií hlavného technológa nebolo možné vylúčiť ďalšiu explóziu.

Záchranné zložky dostali oznámenie o udalosti pred 23.00 h. Najvážnejšie zraneného prepravil vrtuľník do popáleninového centra nemocnice v Prahe. Leteckí záchranári previezli aj stredne ťažko zraneného do nemocnice v Ústí nad Labem, pričom ďalšieho zraneného transportovali do nemocnice v okresnom meste Litoměřice.

Zrazení traja hasiči

Explózia v areáli chemickej továrne v Lovosiciach zranila troch členov podnikovej hasičskej jednotky, ktorí zasahovali pri požiari. Jedného z nich musel s ťažkými zraneniami transportovať do nemocnice vrtuľník. Informoval o tom spravodajský portál ČT24. Záchranné zložky dostali oznámenie o incidente v spoločnosti Preol v pondelok večer.

„Okolo 21.00 h bola privolaná podniková hasičská jednotka k požiaru kabeláže. To sa potvrdilo, avšak pri odchode z miestnosti došlo k výbuchu a k zraneniu zasahujúcich hasičov. Plechy z budovy odleteli až k železnici, ktorá je vedľa a, bohužiaľ, do nich narazil aj motorový vlak,“ opísal incident hovorca Hasičského a záchranného zboru Ústeckého kraja Milan Rudolf.

Firma Preol sa zaoberá spracovávaním repkového oleja. Podľa spravodajského servera Seznam Zprávy ide o najväčšieho výrobcu biopalív v Česku. Spoločnosť patrí do skupiny Agrofert, ktorú založil český premiér Andrej Babiš.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V českom areáli chemickej továrne v Lovosiciach došlo k výbuchu

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku