eReport.sk
Obvinený Dědeček opäť pred súdom nepochodil
Vodič auta smrti Dušan Dědeček, ktorý opitý zrazil a usmrtil päť mladých ľudí, si v base posedí 15 rokov. Foto: tasr

Uvedomuje si koľko životov zničil ?Obvinený Dušan D. chcel na slobodu! Takto rozhodol súd


Uvedomuje si koľko životov zničil ? Obvinený vodič Dušan D. z vlaňajšej tragickej dopravnej nehody v centre Bratislavy zostáva stíhaný vo väzbe. V stredu o tom na neverejnom zasadnutí rozhodol sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I, keď zamietol žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu. Rozhodnutie nie je právoplatné.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zlodej a vekslák
  2. Tiger prestal poslúchať
  3. Podnikatelia na kolenách
  4. TOTO určite nečakali

O sťažnosti obvineného bude rozhodovať bratislavský krajský súd. Informoval o tom hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Dušan D. čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo až doživotie. Väzobne stíhaný je od októbra 2022 pre dôvodnú obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Uvedomuje si koľko životov zničil ?

Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval vlani 2. októbra neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

Zjavne nie

Ako sme vás v minulosti informovali, polícia už dlhšie vedela, že Dušan Dědeček, ktorý tento týždeň zabil piatich študentov na zastávke Zochova v Bratislave, nie je zrovna disciplinovaný vodič a že by si na neho mala posvietiť. Podľa portálu tvnoviny.sk sa vodič najčastejšie dopúšťal prekročenia povolenej rýchlosti. Spáchal šestnásť priestupkov!

Petícia

Krátko po hroznej udalosti na Zochovej, vznikla i petícia. S názvom „Doživotný trest odňatia slobody bez možnosti podmienečného prepustenia pre Dušana Dědečka, ktorý svojim konaním usmrtil piatich mladých ľudí a ďalších vážne zranil.“ Tú behom troch dní podpísalo 30-tisíc ľudí.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Uvedomuje si koľko životov zničil ?Obvinený Dušan D. chcel na slobodu! Takto rozhodol súd

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne