eReport.sk
Kto vlastne šíri hoaxy?
Šéf ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj. Zdroj: telegram

Útočili sme! Ukrajina sa prihlásila k zodpovednosti za sériu raketových útokov

Ukrajina sa v nedeľu prihlásila k zodpovednosti za sériu raketových útokov, ktoré sa odohrali počas tohto víkendu a ktorých terčom boli veliteľské stanovištia a sklady na Ruskom okupovaných územiach Ukrajiny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Trump si pred voľbami verí
  2. Záujem občanov Česka o vývoj na Ukrajine klesá
  3. Šokujúce vyhlásenie švédskeho parlamentu
  4. Ivan Fedorov.

Vo vyhlásení generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl, zverejnenom v nedeľu večer aj na sociálnej sieti Facebook, sa neuvádzajú špecifické ciele.

Čo všetko ukrajinské rakety zasiahli?

Konštatuje sa v ňom, že za uplynulých 24 hodín ukrajinské letectvo uskutočnilo päť úderov. A to na oblasti, kde je sústredený personál, zbrane a vojenská technika protivníka. Jednotky raketových vojsk a delostrelectva v rovnakom čase zasiahli sedem kontrolných stanovíšť. Okrem toho aj desať oblastí sústredenia vojenského personálu. Zároveň aj jednu oblasť sústredenia delostrelectva a muničný sklad, informuje TASR.

Rusi aktivovali protivzdušnú obranu

Agentúra DPA dodala, že Rusko hlásilo niekoľko ukrajinských delostreleckých útokov na ruskou armádou obsadené mesto Melitopol ležiace v Záporožskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny.

Ruská armáda dodala, že jej systémy protivzdušnej obrany boli aktivované nielen nad Melitopolom, ale aj nad prístavným mestom Simferopol na Krymskom polostrove.

Kyjev hovorí, že kritická infraštruktúra je ohrozená

Ukrajinské velenie vo svojej večernej zvodke informovalo, že ruská armáda aj v nedeľu pokračovala v útokoch na ukrajinské pozície, pričom do nich nasadila letectvo i delostrelectvo.  

Kyjev upozornil, že naďalej existuje hrozba, že Rusko s použitím rakiet a útočných bezpilotných lietadiel zaútočí na objekty energetického systému a kritickej infraštruktúry na celom území Ukrajiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Útočili sme! Ukrajina sa prihlásila k zodpovednosti za sériu raketových útokov

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php