eReport.sk
Diana a princ Charles, foto: tasr

UNIKÁT, ktorý môžete mať doma: Neuveríte, čo idú vydražiť zo svadby Charlesa a Diany

Rez zo svadobnej torty princeznej Diany a princa Charlesa ide do dražby – 40 rokov po tom, ako tento britský kráľovský pár uzavrel manželstvo.

V tom čase 20-ročná Lady Diana Spencerová a 32-ročný Charles, priamy následník britského trónu, sa zosobášili 29. júla 1981 v londýnskej Katedrále sv. Pavla. Ich vzťah však nevydržal dlho; pár sa rozišiel po 11 rokoch v roku 1992 a o štyri roky neskôr nasledoval rozvod.

Jedna z 23 svadobných toriet

Predmetný rez zo svadobnej torty – jednej z 23 oficiálnych svadobných toriet – obsahuje na poleve vytvorený kráľovský erb v zlatej, striebornej, červenej a modrej farbe. Rez dostala po svadbe Moyra Smithová, členka personálu Alžbety-kráľovnej matky v sídle Clarence House v Londýne, informoval v stredu denník Evening Standard. Smithová tento “artefakt” starostlivo uchovávala v starožitnej plechovej škatuli.

Prečítajte si:

  1. Princ Charles

Jej rodina v roku 2008 rez torty predala nešpecifikovanému zberateľovi, ale pri príležitosti 40. výročia svadby sa tento “artefakt” opäť objavil v ponuke aukčného domu Dominic Winter Auctioneers so sídlom v grófstve Gloucestershire. „Zdá sa, že (rez) je v rovnako dobrom stave, ako keď bol predaný po prvý raz, ale konzumovať ho neodporúčame,” vyhlásil zástupca zmienenej aukčnej spoločnosti Chris Albury.

Bonus – jedálny lístok

Rez zo svadobnej torty sa bude dražiť 11. augusta spolu s jedálnym lístkom, pokynmi týkajúcimi sa svadobného obradu a programom svadobných raňajok. Očakáva sa, že kúsok tejto historickej cukrovinky sa predá za 300-500 libier (353-588 eur). Svadbu Diany a Charlesa sledovalo prostredníctvom televízneho prenosu na celom svete viac než 750 miliónov divákov. Mladomanželia sa na balkóne Buckinghamského paláca pobozkali, čo bolo vtedy v rozpore s kráľovským protokolom, píše Evening Standard.

Princeznej hodvábny závoj mal dĺžku 7,6 metra, čo predstavuje rekord v britskej histórii. Jej svadobné šaty sú momentálne vystavené v Kensingtonskom paláci; výstava potrvá do januára 2022. Diana zomrela vo veku 36 rokov pri automobilovej havárii v Paríži v auguste 1997, keď mali jej synovia William a Harry (Henry) 15 a 12 rokov. Charles si v roku 2005 vzal za manželku svoju dlhoročnú milenku Camillu Parkerovú-Bowlesovú.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport