tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

UNICEF: Deti si jazvy po pandémii ponesú ešte roky

Pandémia koronavírusu nechala naše deti doma. Vzdelávajú sa dištančne, nemajú sociálny kontakt. Ohrozuje celú generáciu detí, pretože zastavila ich rozvoj, varoval vo štvrtok (11.3.) Detský fond OSN (UNICEF).

Zatvorené školy, narastajúca chudoba, nútené manželstvá a depresia – po roku pandémie všetky ukazovatele, ktorými sa meria rozvoj detí a mladistvých, naznačujú regres. Je to predzvesť, že pandémia zanechá dlhodobé stopy na celej generácii, píše tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na UNICEF.

„Počet detí, ktoré sú hladné, izolované, týrané, zneužívané, úzkostné, žijúce v chudobe a donútené k manželstvu, rastie,“ uviedla výkonná riaditeľka UNICEF-u Henrietta Foreová vo vyhlásení. Vydala ho presne rok po tom, čo Svetová zdravotnícka organizácia (OSN) označila ochorenie COVID-19 za pandémiu.

„Ich prístup k vzdelávaniu, socializácia a základné služby, vrátane zdravia, výživy a ochrany, sa zhoršili. Náznaky, že deti si ponesú jazvy po pandémii ešte roky, sú celkom zreteľné,“ napísala Foreová. Apelovala, aby sa deti stali stredobodom úsilia o „zotavenie“ z pandémie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

UNICEF: Deti si jazvy po pandémii ponesú ešte roky

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku