eReport.sk
Po útokoch izraelskej armády opäť zomierali najmä deti. Foto: TASR / AP

Šialenstvo v Rafahu: Izraelské útoky v Pásme Gazy zabili 18 ľudí, štrnásť z toho boli deti!


USA sa síce tvária, že kritizujú Izrael za jeho agresiu na palestínskom území, aj naďalej ho však podporujú zbraňami a vojenskou technikou, ktorou zabíjajú civilistov, vrátane žien a detí. To, čo stvára Izrael v Pásme Gazy je doslova genocída obyvateľov, čo dokumentujú i jeho posledné útoky, pri ktorých zomierali nielen civilisti, ale najmä deti.

Peniaze na humanitu aj na zabíjanie

Izraelské útoky na južné mesto Rafah v palestínskom Pásme Gazy zabili v noci na dnes 18 ľudí vrátane 14 detí, oznámili zdravotnícki predstavitelia. TASR prevzala informácie z tlačovej agentúry AP. Izrael podniká útoky na Rafah takmer denne. Pritom sa tam zhromaždilo 2,3 milióna ľudí z Pásma Gazy a hľadajú tam útočisko pred bojmi inde v tejto palestínskej enkláve. Izrael oznámil, že bude pokračovať v pozemnej ofenzíve na toto mesto na hraniciach s Egyptom aj napriek výzvam medzinárodného spoločenstva vrátane USA, aby sa jej vyhol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čína opäť prisľúbila nezbrojenie Ruska

Prvý útok Izraela zabil muža, jeho manželku a ich trojročné dieťa, uviedla neďaleká Kuvajtská nemocnica, ktorá prijala telá. Žena bola tehotná a lekárom sa podarilo zachrániť bábätko, informovala nemocnica. Druhý izraelský útok usmrtil 13 detí a dve ženy, všetkých z tej istej rodiny, vyplýva z nemocničných záznamov. Nálet v Rafahu z predchádzajúcej noci zabil deväť ľudí vrátane šiestich detí. Americká Snemovňa reprezentantov schválila v sobotu balík pomoci vo výške 26 miliárd dolárov, ktorý zahŕňa aj približne deväť miliárd dolárov na humanitárnu pomoc pre Pásmo Gazy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šialenstvo v Rafahu: Izraelské útoky v Pásme Gazy zabili 18 ľudí, štrnásť z toho boli deti!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne