eReport.sk
Ukrajinský veľvyslanec v Berlíne Andrij Melnyk. Zdroj: twitter sevim dagdelenová

Ukrajinský veľvyslanec „potupil“ nemeckého kancelára: Správa sa ako urazená jaternica!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa usiluje strnúť svet na svoju stranu a ukázať, že jeho krajina je tá, ktorá si zaslúži pozornosť a najmä pomoc. Jeho veľvyslanec v Berlíne však spravil niečo, čo mu v jeho snahe rozhodne nepomáha.

Najmä zásluhou ukrajinského veľvyslanca v Berlíne Andrija Melnyka vznikla istá „roztržka“ medzi Ukrajinou a Nemeckom. Ako informuje finreport.sk, veľvyslanec Ukrajiny v Nemecku sa v utorok dosť ostro vyjadril na adresu nemeckého kancelára Olafa Scholza pre jeho kritiku Ukrajiny. Slová, ktoré použil však do úst štátnika, a najmä nie v tomto čase, rozhodne nepatria.

Dagdelenová žiada okamžité vyhostenie Melnyka

Volodymyr Zelenskyj sa usiluje presviedčať všetkých politikov Európy, ale aj USA, aby Ukrajine všemožne pomáhali vojensky aj finančne. Toto sa v podstate aj deje, napriek tomu sa prezident Ukrajiny minulý týždeň rozhodol, že v Kyjeve neprijme svojho nemeckého kolegu Franka-Waltera Steinmeiera. Nemeckého prezidenta totiž Ukrajina obviňuje z toho, že sa počas jeho pôsobenia vo funkcii ministra zahraničných vecí prikláňal k Rusku.

Zdroj: twitter Sevim Dagdelenová

Na margo tohto kroku vyhlásil v pondelok nemecký kancelár Olaf Scholz, že Kyjev na znak podpory Ukrajiny, tak skoro nenavštívi. Podľa Scholza išlo o neprijateľný spôsob správania sa k prezidentovi krajiny, ktorá poskytuje taký veľký objem vojenskej a finančnej pomoci, ktoré sú pre Ukrajinu do budúcnosti dôležité

Ak teraz nevyhostíte sympatizanta nacizmu Melnyka, stratili ste všetku sebaúctu.

Podpredsedníčka nemeckej opozičnej strany Ľavica Sevim Dagdelenová

Za to si ale „zlízol“ ostrú kritiku od Andrija Melnyka, ktorý je od roku 2015 ukrajinským veľvyslancom v Nemecku, a odkedy Rusko napadlo Ukrajinu, je i jedným z najhlasnejších kritikov nemeckej vlády.

Melnyk sa na adresu Scholza vyjadril naozaj nevyberaným spôsobom. „Neznie to veľmi štátnicky, správať sa ako urazená jaternica,“ reagoval Melnyk na Scholza, pričom použil nemecký slangový výraz „beleidigte Leberwurst“, ktorý sa používa na označenie niekoho, kto sa ľahko urazí a nedokáže pochopiť srandu.

Zdroj: Zdroj twitter Sevim Dagdelenová

Na margo týchto slov podpredsedníčka nemeckej opozičnej strany Ľavica Sevim Dagdelenová obvinila Andreja Melnyka zo sympatizovania s nacistami a vyzvala na jeho okamžité vyhostenie. Na svoj twitter dokonca napísala: „Ak teraz nevyhostíte sympatizanta nacizmu Melnyka, stratili ste všetku sebaúctu.“

Deje sa najbrutálnejšia vyhladzovacia vojna od nacistickej invázie na Ukrajinu. Toto nie je škôlka.

Ukrajinský veľvyslanec v Berlíne Andrij Melnyk

Melnyk k situácii na Ukrajine ešte povedal: „Deje sa najbrutálnejšia vyhladzovacia vojna od nacistickej invázie na Ukrajinu. Toto nie je škôlka.“

K sporom medzi Ukrajinou a Nemeckom došlo ešte v polovici apríla, keď Zelenskyj odmietol prijať nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera, ktorý chcel na Ukrajinu prísť spolu s lídrami Poľska a pobaltských štátov Estónska, Litvy a Lotyšska. Ukrajinská strana mu však dala jasne najavo, že nie je v krajine vítaný pre jeho predchádzajúci pozitívny postoj k Rusku a plynovodu Nord Stream 2.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na archívnej snímke z 22. marca 2014 Roman Abramovič.
  2. Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová.
  3. ukrajina vojaci
  4. Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier.
  5. Na archívnej snímke Andrij Deščycia.
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odpovedá na otázky počas rozhovoru s americkou agentúrou Associated Press vo svojom úrade v Kyjeve v sobotu 9. apríla 2022.

Zdroj: finreport.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinský veľvyslanec „potupil“ nemeckého kancelára: Správa sa ako urazená jaternica!

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti