eReport.sk
POZOR SILNÝ GRAFICKÝ OBSAH !!!!! KK67 Buèa - Màtve telá ruských vojakov ležia na zemi ved¾a vrakov vozidiel v meste Buèa pri Kyjeve poèas 38. dòa ruskej invázie na Ukrajinu v sobotu 2. apríla 2022. Ukrajinské jednotky získali naspä kontrolu nad viac ako 30 obcami v Kyjevskej oblasti, uviedol v sobotu poradca ukrajinského prezidenta Olexij Arestovyè s tým, že Ukrajina opä ovládla i mestá Buèa a Brovary. FOTO TASR/AP EDS NOTE: GRAPHIC CONTENT - Dead Russian soldiers lie on the ground next to the gutted remains of vehicles in Bucha, on the outskirts of Kyiv, Ukraine, Saturday, April 2, 2022. As Russian forces pull back from Ukraine’s capital region, retreating troops are creating a “catastrophic" situation for civilians by leaving mines around homes, abandoned equipment and “even the bodies of those killed," President Volodymyr Zelenskyy warned Saturday. (AP Photo/Rodrigo Abd) *** Local Caption *** telá telo ruskí vojaci màtve telá

Prímerie v Azovstali? Podľa Ukrajiny ho Rusko niekoľkokrát porušilo!

Ukrajinskí obrancovia oceliarní Azovstaľ v meste Mariupol obvinili v piatok ruské sily z ostreľovania počas evakuácie civilistov napriek tomu, že Moskva vyhlásila od štvrtka v oblasti zničeného závodu trojdňové humanitárne prímerie. Počas ruského útoku zomrel jeden údajne jeden ukrajinský vojak a šiesti ďalší utrpeli zranenia.

Rusi údajne porušili prímerie

„Počas prímeria v oceliarňach Azovstaľ Rusi zasiahli (evakuačné) vozidlo protitankovou riadenou zbraňou,“ uviedla na platforme Telegram ukrajinská jednotka špeciálneho určenia Azov s tým, že zasiahnuté vozidlo „smerovalo k civilistom, ktorých malo evakuovať“. Ukrajinské sily napriek Moskvou navonok deklarovanému prímeriu hlásia, že „útočné operácie“ v Azovstali naďalej pokračujú.

„Nepriateľ naďalej porušuje všetky dohody a nedodržiava bezpečnostné záruky na evakuáciu civilistov,“ uviedla v online príspevku mariupolská mestská rada, ktorú citovala agentúra Reuters. Toto vyhlásenie však nebolo možné nezávisle overiť.

Ak by Rusi dobyli Azovstaľ – poslednú baštu odboja v strategicky významnom prístavnom meste na pobreží Azovského mora – Moskve by to umožnilo tvrdiť, že prevzala nad Mariupolom úplnú kontrolu, konštatuje AFP.

Bude vás zaujímať:

  1. Viktor Orbán.

Od začiatku záchrannej operácie pod vedením OSN evakuovali z obliehaného mesta Mariupol a železiarní Azovstaľ už takmer 500 civilistov.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prímerie v Azovstali? Podľa Ukrajiny ho Rusko niekoľkokrát porušilo!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti