eReport.sk
Rusko zaznamenáva straty
Ilustračná snímka, foto:tasr/afp

Prímerie v Azovstali? Podľa Ukrajiny ho Rusko niekoľkokrát porušilo!

Ukrajinskí obrancovia oceliarní Azovstaľ v meste Mariupol obvinili v piatok ruské sily z ostreľovania počas evakuácie civilistov napriek tomu, že Moskva vyhlásila od štvrtka v oblasti zničeného závodu trojdňové humanitárne prímerie. Počas ruského útoku zomrel jeden údajne jeden ukrajinský vojak a šiesti ďalší utrpeli zranenia.

Rusi údajne porušili prímerie

„Počas prímeria v oceliarňach Azovstaľ Rusi zasiahli (evakuačné) vozidlo protitankovou riadenou zbraňou,“ uviedla na platforme Telegram ukrajinská jednotka špeciálneho určenia Azov s tým, že zasiahnuté vozidlo „smerovalo k civilistom, ktorých malo evakuovať“. Ukrajinské sily napriek Moskvou navonok deklarovanému prímeriu hlásia, že „útočné operácie“ v Azovstali naďalej pokračujú.

„Nepriateľ naďalej porušuje všetky dohody a nedodržiava bezpečnostné záruky na evakuáciu civilistov,“ uviedla v online príspevku mariupolská mestská rada, ktorú citovala agentúra Reuters. Toto vyhlásenie však nebolo možné nezávisle overiť.

Ak by Rusi dobyli Azovstaľ – poslednú baštu odboja v strategicky významnom prístavnom meste na pobreží Azovského mora – Moskve by to umožnilo tvrdiť, že prevzala nad Mariupolom úplnú kontrolu, konštatuje AFP.

Bude vás zaujímať:

  1. Andrij Meľnyk
  2. Viktor Orbán si uťahuje z Bruselu

Od začiatku záchrannej operácie pod vedením OSN evakuovali z obliehaného mesta Mariupol a železiarní Azovstaľ už takmer 500 civilistov.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prímerie v Azovstali? Podľa Ukrajiny ho Rusko niekoľkokrát porušilo!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie