eReport.sk
Ovládnu Vagnerovci Bachmut?
Ukrajinskí vojaci sa pozerajú na mapu v podzemnom velieľskom centre vo východoukrajinskom meste Bachmut, foto:tasr/ap

Ukrajina zvádza ťažké boje o centrum Bachmutu. Bojujú o každý meter

Ukrajinské a ruské sily zvádzajú ťažké boje o centrum východoukrajinského mesta Bachmut. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na ukrajinskú i ruskú stranu. 

„Útočné jednotky vagnerovcov postupujú z viacerých smerov, pokúšajú sa prelomiť obranné pozície našich vojakov a postúpiť do centra mesta. Naši obrancovia spôsobujú v ťažkých bojoch nepriateľovi značné straty,“ uviedla v pondelok v rannom brífingu ukrajinská armáda. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ovládnu Vagnerovci Bachmut?
  2. Z niekdajšieho spojenca kritik?
  3. Zachránilo by ho náboženstvo?
  4. Vojna na Ukrajine
  5. Zachránilo by ho náboženstvo?
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

V podobnom zmysle sa vyjadrila aj ruská žoldnierska Vagnerova skupina, ktorá vo viac než sedem mesiacov trvajúcej bitke o Bachmut zohráva dôležitú úlohu. „Nepriateľ bojuje o každý meter; čím bližšie sme k centru mesta, tým sú boje ťažšie,“ uviedli vo vyhlásení vagnerovci. 

Bitka o Bachmut je doposiaľ najdlhšou a najkrvavejšou v rámci viac než rok trvajúcej ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu. Ruskej armáde a vagerovcom sa už podarilo obsadiť viaceré predmestia a východnú časť mesta, no zatiaľ nedokázali ukrajinské sily v Bachmute úplne obkľúčiť.

Podľa Ruska očakávané dobytie Bachmutu vytvorí medzeru v ukrajinskej obrane a otvorí cestu k dobytiu celej Doneckej oblasti, čo je jedným z hlavných vojenských cieľov Ruska na Ukrajine. Podľa západných analytikov by sa však Ukrajinci po prípadnom ústupe z Bachmutu zrejme stiahli na iné, lepšie brániteľné pozície.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina zvádza ťažké boje o centrum Bachmutu. Bojujú o každý meter

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti