eReport.sk
Britský premiér Rishi Sunak.
Britský premiér Rishi Sunak. Foto: tasr/ap

Británia sa rozhodla: Tohto kandidáta plne podporíme za nového šéfa NATO!

Británia podporuje kandidatúru dosluhujúceho holandského premiéra Marka Rutteho na post šéfa Severoatlantickej aliancie. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa britskej vlády.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Putin Zelenskyj
  2. ývalý poľský premiér Donald Tusk hovorí na pódiu počas demonštrácie na podporu členstva Poľska v EÚ v nedeľu 10. októbra 2021 vo Varšave.
  3. ÚŠP funguje ako ŠTB

Odstraší nepriateľa

„Spojené kráľovstvo podporuje holandského premiéra Marka Rutteho, aby nahradil Jensa Stoltenberga vo funkcii generálneho tajomníka NATO.

Rutte je v Aliancii veľmi rešpektovaný, má referencie v oblasti obrany a bezpečnosti a zaistí, aby Aliancia zostala silná a pripravená zabezpečiť obranu a odstrašiť nepriateľa,“ uviedol zdroj pod podmienkou anonymity.

Jens na odchode

Stoltenberg sa ujal funkcie generálneho tajomníka NATO v roku 2014. Jeho viacnásobný mandát končí tento rok v októbri, pričom vlani v júli mu bol už po štvrtýkrát predĺžený vzhľadom na pokračujúcu vojnu na Ukrajine.

Meno jeho nástupcu by malo byť oznámené pred júlovým summitom vo Washingtone.

Rutte vlani v októbri pripustil, že pozícia generálneho tajomníka NATO je „veľmi zaujímavá“ práca a povedal, že ak takúto šancu dostane, neodmietne ju.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Británia sa rozhodla: Tohto kandidáta plne podporíme za nového šéfa NATO!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre