eReport.sk
Podľa 45% Slovákov, hlavnou úlohou ženy je starať sa o domácnosť
Foto: shutterstock

Toto sa liberálom páčiť nebude! Až 45 % Slovákov si myslí, že hlavnou úlohou ženy je starostlivosť o domácnosť

Údaje z nového prieskumu! S tým, že najdôležitejšou úlohou ženy je starať sa o domácnosť a rodinu, úplne súhlasí 13 % a súhlasí 32 % respondentov. Podľa 51 % opýtaných je najdôležitejšia úloha muža zarábať peniaze. Vyplýva to z prieskumu agentúry 2muse pre konferenciu Equal Pay Day. Informuje TASR.

Prieskum bol realizovaný na 1008 respondentoch populácie a medzi 100 slovenskými firmami.

Na Slovensku dochádza k nerovnému finančnému ohodnoteniu na tej istej pracovnej pozícii podľa 62 % respondentov. Pre 38 % ľudí nie je téma nerovného finančného ohodnotenia problémom, ktorý by vnímali.

Súčasný rozdiel v mzdách medzi mužmi a ženami na Slovensku dosahuje úroveň približne 18 %. Firmy si v 65 % myslia, že na Slovensku dochádza k nerovnému finančnému ohodnoteniu na tej istej pracovnej pozícii. Vo firme, ktorú opýtaní reprezentovali, sa však vyjadrilo 77 % respondentov, že ženy majú rovnaké finančné ohodnotenie ako muži.

Related Posts

  1. Kto bude tento víkend diskutovať? Pozrite si prehľad hostí vo víkendových diskusných reláciách.
  2. Meteorológovia varujú pred snehom
  3. Slováci nemusia mať obavy!
  4. Vznik rakoviny pankreasu môžu podmieniť fajčenie či obezita

Zamestnávatelia nie sú podľa respondentov dostatočne angažovaní v tejto téme. Podľa 33 % opýtaných sa angažuje v tejto téme len zopár zamestnávateľov. Firmy sa v prieskume v 45 % vyjadrili, že menšia časť zamestnávateľov je dostatočne angažovaná v téme nerovnosti platov medzi mužmi a ženami.

Podľa 64 % firiem dochádza k nerovnému finančnému ohodnoteniu medzi mužmi a ženami na tej istej pracovnej pozícii. Z prieskumu vyplýva, že 80 % respondentov nesúhlasí s tým, aby bola žena za určitých okolností platená menej ako mužský kolega za rovnakú prácu.

Za najčastejšie objektívne dôvody diskriminácie označilo 57 % opýtaných dôvod, že ženy nemajú dostatočnú podporu od zamestnávateľov pri návrate po materskej dovolenke. Zároveň si 56 % respondentov myslí, že materská dovolenka prispieva k nerovnosti v odmeňovaní.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Toto sa liberálom páčiť nebude! Až 45 % Slovákov si myslí, že hlavnou úlohou ženy je starostlivosť o domácnosť

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre