eReport.sk
Portrét zosnulého francúzskeho učiteľa dejepisu Samuela Patyho s čiernou stuhou vystavený na schodoch pred budovou parlamentu v Paríži 20. októbra 2020. Foto: tasr/ap

Tunisan, ktorý v Nice zabil troch ľudí, mal v mobile fotku Patyho vraha

Tunisan, ktorý v Bazilike Matky Božej vo francúzskom meste Nice zavraždil troch ľudí, mal v mobile fotku muža, ktorý v októbri na severe Paríža odrezal hlavu učiteľovi dejepisu, informovala v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na tamojší úrad protiteroristickej prokuratúry.

Okrem fotografie 18-ročného islamistu čečenského pôvodu, ktorý zavraždil učiteľa Samuela Patyho za to, že na hodinách žiakom ukazoval karikatúry proroka Mohameda, sa v mobile 21-ročného Bráhíma Awsáwího našli aj fotky spojené s teroristickou organizáciou Islamský štát (IS).

Išlo o tretí džihádistický útok vo Francúzsku

Telefón taktiež obsahoval audiozáznam, kde Bráhím Francúzsko nazýva “krajinou neveriacich”. Awsáwí, ktorý po zásahu bezpečnostných zložiek utrpel ťažké zranenia, sa naďalej nachádza v nemocnici a jeho stav je kritický, uviedol francúzsky úrad protiteroristickej prokuratúry. Po tom, ako v Nice zavraždil troch ľudí, vo Francúzsku vyhlásili v súvislosti s teroristickými útokmi najvyšší stupeň ostražitosti. Celkovo šlo vo Francúzsku o tretí džihádistický útok v priebehu jedného mesiaca.

Awsáwí v septembri nelegálne pricestoval do Francúzska cez Taliansko zo svojho rodného Tuniska. Prokuratúra tvrdí, že voči páchateľovi začala konanie vo veci “spáchania vraždy a pokusu o vraždu v spojení s terorizmom”. Prípadom sa zaoberajú príslušné vyšetrujúce úrady.    

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport