eReport.sk
Foto: tasr/ap

Teror vo Francúzsku: Niekoľko mŕtvych a žene útočník odrezal hlavu od tela

Traja ľudia vo štvrtok (29.10.) zomreli a viacerí utrpeli zranenia pri útoku nožom vo francúzskom meste Nice. To nebolo všetko, z mesta Avignon bol následne hlásený ďalší útok. A do tretice došlo k útoku aj na francúzsku ambasádu v saudskoarabskom meste Džidda.

V Nice v blízkosti Baziliky Matky Božej zabil páchateľ nožom troch ľudí a viacerých zranil. Prípad vyšetruje francúzska protiteroristická prokuratúra. Starosta Nice Christian Estrosi napísal na Twitteri, že „všetko naznačuje tomu, že išlo o teroristický útok“. Novinárom oznámil, že muž pri útoku opakoval slová „Alláhu akbar“ (Alah je veľký). Útočník podľa AFP jednu obeť podrezal, britská stanica SkyNews zase píše, že ďalšej žene oddelil nožom hlavu od tela. Polícia útočníka krátko po útoku zadržala a previezla do nemocnice, pretože sa počas zatknutia zranil, Motív útoku je zatiaľ neznámy. Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin informoval na sociálnej sieti, že zvolal krízové zasadnutie.

V Nice zabil útočník v blízkosti Baziliky Matky Božej nožom troch ľudí a viacerých ďalších zranil. Foto: tasr

Krátko po útoku v juhofrancúzskom meste Nice, pri ktorom prišli o život traja ľudia a viacerí utrpeli zranenia, bol hlásený ďalší zrejme teroristický útok – z mesta Avignon, kde sa muž pištoľou vyhrážal viacerým okoloidúcim. Oznámila to miestna polícia, píše agentúra Reuters.

Polícia muža, ktorý v avignonskej štvrti Montfavet kričal slová „Alláhu akbar“ (Alah je veľký), na mieste zastrelila. Ďalšie podrobnosti činu, ktorý mal zrejme islamistické pozadie, bezprostredne neboli známe. Nateraz neboli hlásené žiadne zranené osoby.

Útok aj v Saudskej Arábii

Na ochranku francúzskeho konzulátu v saudskoarabskom meste Džidda takisto došlo k útoku. Strážnika previezli do nemocnice a je mimo ohrozenia života. Polícia už útočníka zadržala. „Francúzske veľvyslanectvo dôrazne odsudzuje tento útok, ktorý nemôže byť ničím ospravedlnený,“ uvádza sa vo vyhlásení veľvyslanectva.
      

Zdroj: tasr, foto: shutterstock

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Teror vo Francúzsku: Niekoľko mŕtvych a žene útočník odrezal hlavu od tela

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne