eReport.sk
Už pozná dátum súdu.
Exprezident Donald Trump. Foto: tasr/ap

Trump je vinný! Podľa súdu sexuálne napadol novinárku. Stáť ho to bude päť miliónov dolárov

Federálny súd v newyorskom Manhattane v utorok rozhodol, že bývalý americký prezident Donald Trump sexuálne napadol novinárku E. Jean Carrollovú, a priznal jej odškodné päť miliónov dolárov. TASR správu prevzala z agentúr AP a Reuters.

Deväťčlenná porota však odmietla tvrdenie Carrolovej, že ju Trump znásilnil. Porotcovia rozhodovali, či Trump Carrollovú znásilnil, sexuálne napadol, alebo či sa jej nevhodne dotýkal. Takisto mali rozhodnúť, či sa voči nej dopustil očierňovania. Išlo o občianske konanie a exprezidentovi preto nehrozia trestnoprávne následky.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Už pozná dátum súdu.
  2. Bývalý americký prezident Donald Trump vypovedal vo štvrtok takmer sedem hodín na prokuratúre v New Yorku v prípade, v ktorom je spolu so svojimi troma deťmi obvinený z finančného podvodu.
  3. Už pozná dátum súdu.
  4. Sprisahanie a vzbura
  5. Trump sa postaví pred súd
  6. Už pozná dátum súdu.
  7. Trump si pred voľbami verí
  8. Americký prokurátor Alvin Bragg, ktorý je hlavným žalobcom v súdnom procese proti bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, podal v utorok žalobu na republikánskeho zákonodarcu Jima Jordana za zasahovanie do prípadu exprezidenta a za zastrašovanie jeho ako prokurátora.

Carrollová počas svojej výpovede v rámci procesu uviedla, že Trump ju znásilnil v 90. rokoch minulého storočia v skúšobnej kabínke obchodného domu v Manhattane. V októbri 2022 Trump údajne poškodil jej dobré meno, keď na svojej sociálnej sieti Truth Social jej tvrdenia označil za klamstvá.

Novinárka exprezidenta zažalovala už v novembri roku 2019 za ublíženie na cti, ktorého sa Trump údajne dopustil v súvislosti s popieraním činu, keď sa vyjadril, že Carrollová ani „nie je jeho typ“. Novinárka uvádza, že Trump tým poškodil jej povesť a kariéru.

Vlani v novembri novinárka podala žalobu aj za sexuálny útok. Využila pritom nový zákon, ktorý chráni obete sexuálnych útokov aj desaťročia po údajnom čine.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trump je vinný! Podľa súdu sexuálne napadol novinárku. Stáť ho to bude päť miliónov dolárov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php