eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Trojica advokátov žiada o zastavenie očkovania proti covidu: Je to biologická zbraň!

Traja advokáti Peter Weis, Erik Schmidt a Marica Pirošíková podali sťažnosť vo veci zločinov proti ľudskosti a vojnových zločinov na Medzinárodný trestný súd v Haagu. Najprv bolo dôvodom masové testovanie na koronavírus, neskôr sťažnosť doplnili aj o použitie experimentálnych vakcín proti COVID-19.

Informáciu priniesol denník Pravda, pre ktorý sa vyjadrila aj samotná Pirošíková. Advokátka, ktorá v minulosti zastupovala Slovensko na Európskom súde pre ľudské práva uviedla, že Medzinárodnému trestnému súdu už predložili dôkazy. „Sú o tom, že vírus SARS-CoV-2 a experimentálne verzie COVID-19 vakcín sú úmyselne vytvorené biologické zbrane, ktoré boli uvoľnené v dvoch fázach,“ tvrdí Pirošíková s tým, že k sťažnosti sa mali pridať aj ďalší odborníci z Francúzska, Česka či Spojeného kráľovstva. Rokovať majú aj s inými krajinami.

Marica Pirošíková je jedna z trojice advokátov, ktorí podali sťažnosť do Haagu. – Foto: tasr

Momentálne tak čakajú na rozhodnutie súdu, či umožní podanie viacerých krajín a či akceptuje spoločnú žiadosť o vyšetrovanie. „Vzhľadom na extrémne závažný charakter situácie v našich štyroch krajinách ohľadom medicínskeho apartheidu, základné porušovanie ľudských práv a slobôd ako aj neustále a vysoko sa zvyšujúci počet úmrtí a závažných negatívnych účinkov na ľuďoch, ktorí obdržali dávku experimentálnej vakcíny, sme ICC upozornili na urgentnú potrebu konania súdu urýchlene a bez ďalších zbytočných prieťahov. S týmto cieľom sme požiadali o čo najskoršie stretnutie v Haagu,“ dodala Pirošíková.

Čítajte viac:

  1. Igor Matovič ukazuje certifikát s negatívnym výsledkom z celopošného testovania na ochorenie COVID-19
  2. vakcína, comirnaty, Pfizer, Biontech

Spojené štáty už pritom definitívne schválili vakcínu Pfizer, ktorá bola doteraz schválená len pre núdzové použitie. Očakáva sa, že k podobnému kroku pristúpi aj Európska lieková agentúra. Mnohí odborníci na Slovensku stále upozorňujú na výhody očkovania proti covidu. „Podľa CDC vakcinácia päťkrát znižuje riziko nákazy a 29-krát znižuje riziko nutnosti hospitalizácie,“ upozorňuje infektológ Peter Sabaka.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trojica advokátov žiada o zastavenie očkovania proti covidu: Je to biologická zbraň!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti