eReport.sk
Minister Vladimír Lengvarský a hlavný hygienik Ján Mikas, Foto:tasr

TRETIA VLNA bičuje Slovensko: Najhorších okresov je už 52, hrozí nám lockdown!

Na covidovej mape sú od pondelka len tri farby, a to s výraznou prevahou čiernej. V aktuálnej epidemiologickej situácii je v treťom stupni ohrozenia, teda čiernej farbe, 52 okresov, v bordovej fáze, ktorá zodpovedá druhému stupňu ohrozenia, je 19 okresov a osem okresov je v prvom stupni ohrozenia – červené okresy.

Bratislava sa drží v červenej

V prvom stupni ohrozenia – červené okresy – sú Bratislava I – V, Dunajská Streda, Komárno a Šaľa. V druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe, sú okresy Dolný Kubín, Galanta, Hlohovec, Malacky, Myjava, Nitra, Pezinok, Prešov, Prievidza, Revúca, Rožňava, Ružomberok, Sabinov,  Senec, Skalica, Trenčín, Trnava, Žilina a Zlaté Moravce.

Slovensko pohlcuje čierna farba, v najhorších okresoch hrozí lockdown – Foto: korona.gov.sk

V najhorších okresoch hrozí lokálny lockdown

Medzi čierne okresy, ktoré zodpovedajú tretiemu stupňu ohrozenia, sú zaradené okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Košice I – IV, Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Rimavská Sobota, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zvolen.

Bude vás zaujímať:

  1. Roman Mikulec (OĽaNO)

Prísnejšie pravidlá pre fitká a reštaurácie na celom území

Vo všetkých okresoch tak platia prísnejšie podmienky napríklad pre hromadné podujatia, reštaurácie, fitness centrá či wellness, ale aj svadby a kary. V čiernych okresoch sú najprísnejšie. Zakázané sú svadby, oslavy či večierky a podujatia v prevádzkach verejného stravovania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TRETIA VLNA bičuje Slovensko: Najhorších okresov je už 52, hrozí nám lockdown!