eReport.sk
Naši biskupi v Ríme sa modlia za obete
Naši biskupi v Ríme sa modlia za obete zdroj: unsplash

Tragická nehoda vlakov v Česku: Naši biskupi v Ríme sa modlia za obete


Slovenskí biskupi vo štvrtok počas rannej omše v Lateránskej bazilike v Ríme vyjadrili sústrasť pozostalým po zrážke vlakov v Pardubiciach, pri ktorej v stredu (5. 6.) neskoro večer zahynuli štyria ľudia a desiatky ďalších sa zranili. Informuje podľa správy tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska.

,,Zjednoťme sa v modlitbe,“ povedal v závere omše v rámci návštevy Ad limina apostolorum v Ríme bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský. ,,V modlitbe poprosme za zomrelých, pre zranených vyprosujme uzdravenie a pre všetky dotknuté rodiny prosme o duchovnú posilu,“ uviedol a pozval prítomných k modlitbe Zdravas, Mária na tento úmysel.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Meteorológovia varujú pred dažďom
  2. neznáma munícia
  3. po zrážke dvoch vlakov v Pardubiciach

Pri nehode zahynuli štyria ľudia

V noci na štvrtok došlo v českom meste Pardubice k nehode, pri ktorej sa zrazil rýchlik spoločnosti RegioJet smerujúci z Prahy do Košíc s nákladnou súpravou spoločnosti ČD Cargo. V čase nehody bolo v rýchliku viac ako 300 ľudí. Pri nehode zahynuli štyria ľudia a viac ako 20 ľudí utrpelo zranenia.

Sedemnásť slovenských diecéznych a pomocných biskupov je na návšteve Ad limina apostolorum v Ríme a Vatikáne, ktorú ukončia v piatok stretnutím s pápežom Františkom.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tragická nehoda vlakov v Česku: Naši biskupi v Ríme sa modlia za obete

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: