eReport.sk

Tragická nehoda na diaľnici D1 má dohru: Polícia vzniesla obvinenie!


V pondelok 27. mája došlo na diaľnici D1 pri Hornej Strede k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej zahynuli dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí zasahovali pri hasení požiaru osobného auta. K tragickej udalosti došlo pri náraze kamióna do stojacich zasahujúcich vozidiel. A dnes po vyšetrovaní polície padlo prvé obvinenie!

Padlo obvinenie

„V prípade smrteľnej dopravnej nehody, pri ktorej prišli o život dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ťažko zranený bol úradník mýtnej jednotky a ľahko zranená bola príslušníčka PZ, už čelí obvineniu konkrétna osoba. Vyšetrovateľ PZ z Nového Mesta nad Váhom na základe vykonaných procesných úkonov vzniesol obvinenie 40-ročnému vodičovi nákladného motorového vozidla pre spáchanie prečinu Usmrtenie v súbehu s prečinom Ublíženie na zdraví. Vyšetrovateľ PZ zároveň podal na obvineného podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Polícia potrebuje pomoc:
  2. Ministerstvo zdravotníctva SR. Foto: eReport

Odškodnenie

Rodinám obetí tragickej pondelkovej (27. 5.) nehody na diaľnici D1 pri Hornej Strede vyplatia po 50.000 eur. Návrh Ministerstva vnútra SR schválila v stredu vláda. „Tieto prostriedky nebudú podliehať zúčtovaniu zo strany pozostalých a ich zúčtovanie a zdanenie vykoná Ministerstvo vnútra SR v zmysle príslušných predpisov,“ uviedol rezort v predkladacej správe.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tragická nehoda na diaľnici D1 má dohru: Polícia vzniesla obvinenie!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: