eReport.sk
v popredí minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), foto:tasr

Minister vnútra Šutaj Eštok po bezpečnostnej rade: Avizuje prvé návrhy na riešenie bezpečnosti


Na budúci týždeň by vládni predstavitelia mali predstaviť prvé legislatívne návrhy na riešenie bezpečnostnej situácie po atentáte na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Po stredajšom zasadnutí bezpečnostnej rady o tom informoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Rokovanie bezpečnostnej rady

Vítam iniciatívu úradu vlády, ktorý v piatok zvolal stretnutie všetkých rezortov, kde padli prvé návrhy. My na rezorte vnútra sme pripravení s postupnou implementáciou niektorých vecí technického charakteru, ale aj s implementáciou legislatívnych zmien,“ uviedol Šutaj Eštok.

Podľa vicepremiéra a ministra obrany Roberta Kaliňáka (Smer-SD) by sa návrhy mohli týkať chránených osôb, napríklad už spomínaného bývania najvyšších ústavných činiteľov. „Najvyšší ústavní činitelia musia bývať v chránenom objekte, ktorý je zabezpečený štátom,“ povedal. Zaoberať sa majú aj osobnou ochranou, a to nielen vládnych politikov. Prvé návrhy by sa mohli prijímať v skrátenom legislatívnom konaní.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eurovoľby SMER-SD
  2. Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD)
  3. Robert Fico, premiér SR

V ďalších krokoch by sa mali vzhľadom na bezpečnosť sprísňovať podmienky práva na zhromaždenia. Kaliňák načrtol aj úvahy opatrení týkajúcich sa médií, napríklad zavedenia práva na odpoveď. Minister vnútra pripomenul tvrdý a nekompromisný postup voči nenávistným prejavom či vyhrážkam. Momentálne sa zaoberá polícia 172 prípadmi, z toho v 55 sú už stotožnení páchatelia.

Výkon policajtov je po atentáte naďalej posilnený o 30 percent. Pod zvýšeným dohľadom sú miesta, ako sú úrady, nákupné centrá či redakcie. Posilnená je aj ochrana ústavných činiteľov či ďalších politikov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister vnútra Šutaj Eštok po bezpečnostnej rade: Avizuje prvé návrhy na riešenie bezpečnosti

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: