eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Tragédia v Rakúsku: Pod snehom sa ocitlo osem ľudí, lavína usmrtila troch!

Lavína v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko usmrtila troch ľudí a spôsobila zranenia dvom ďalším osobám. Táto skupina sa lyžovala mimo vyznačenej trasy. V sobotu neskoro večer o tom informoval rakúsky Červený kríž, na ktorý sa odvolala tlačová agentúra AFP.

Nešťastie sa stalo v sobotu vo výške 2400 metrov nad morom v oblasti obce Lungau krátko po 13.45 h SEČ, uviedol pre rakúsku agentúru APA hovorca Červeného kríža Anton Schilcher.

Sneh pochoval osem členov zo skupiny lyžiarov a ocitli sa v hĺbke až 4,5 metra, povedal pre miestne médiá predstaviteľ tamojších záchranných služieb Christoph Wiedl. Dve z obetí boli už mŕtve, keď záchranári vytiahli ich telá spod snehu, pričom tretia obeť zomrela po prevoze vrtuľníkom do nemocnice v meste Klagenfurt. Dvoch zranených lyžiarov prepravili do nemocnice v meste Tamsweg.

Lyžiari zachytení lavínou patrili do výpravy, ktorá prišla do hôr zo spolkových krajín Salzbursko a Horné Rakúsko. Lavíny v Rakúsku usmrtia v posledných rokoch priemerne 20 ľudí ročne. Posledné dve sezóny boli menej tragické, pretože pandémia koronavírusu spôsobila zníženie celkového počtu lyžiarov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tragédia v Rakúsku: Pod snehom sa ocitlo osem ľudí, lavína usmrtila troch!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti